Fall 2013 Athena & Classic
Team Schedules - BU15 Classic II
Affinity Sports iPhone App for schedules is available to DOWNLOAD in App Store. Schedule Mobile Web pages for all phones is also available by clicking HERE. You may add its bookmark to phone's home screen.
     

Bracket      


ALL A      


Winner of bracket based on total points after round robin play.
  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
 A10 : RYSA Revolution - BU15 - CL II555555255022551 13  10  5 0
 A5 : CGSA 99 Strikers Gold- CL II500555555225549 19  15  4 0
 A7 : SSA Chelsea 99B Select Blue 1 - CL II550555025200539 13  12  2 0
 A14 : Rush 98/99 - CL II552500050525034 10  19  6 0
 A11 : NW YMCA Strikers Blue- CL II550200055052534 5  22  6 1
 A4 : Storm SA 98 Boys Black - CL II205050505250534 -1  23  4 0
 A1 : Augusta Arsenal 99 Gold - CL II200025255505233 -4  34  6 0
 A13 : NASA B17 Select - CL II505550500052032 -1  20  7 1
 A3 : GSA 99 Red - CL II250055255000231 9  16  10 0
 A2 : Ambush B99 Red - CL II250505050052029 -6  27  6 0
 A6 : United FA 99 Elite - CL II050505205205029 6  19  7 1
 A8 : GSA 99 White - CL II000505250055027 -8  21  12 0
 A9 : TSC 99 Elite Boys- CL II002020000205213 -19  31  3 1
 A12 : Athens United 99 Gold - CL II00200000002004 -36  54  4 0

Bracket - Saturday, September 07, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19223  CGSA - Warner Robins  09:00 AM  9 A5 vs A12CGSA 99 Strikers Gold- CL II 9 vs.Athens United 99 Gold - CL II0
 19282  GSA  02:30 PM  XRoa A3 vs A4GSA 99 Red - CL II 1 vs.Storm SA 98 Boys Black - CL II1
 19220  Webb Bridge Park  05:45 PM  2 A2 vs A1Ambush B99 Red - CL II 3 vs.Augusta Arsenal 99 Gold - CL II3

Bracket - Sunday, September 08, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19249  CGSA - Warner Robins  01:00 PM  10 A5 vs A7CGSA 99 Strikers Gold- CL II 0 vs.SSA Chelsea 99B Select Blue 1 - CL II1
 19251  North Mount Carmel Park  01:00 PM  4 A9 vs A3TSC 99 Elite Boys- CL II 0 vs.GSA 99 Red - CL II4
 19258  RYSA  04:00 PM  Fri A10 vs A4RYSA Revolution - BU15 - CL II 3 vs.Storm SA 98 Boys Black - CL II0
 19286  Stars Athletic Club  04:30 PM  2 A14 vs A8Rush 98/99 - CL II 5 vs.GSA 99 White - CL II0

Bracket - Saturday, September 14, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19229  Stars Athletic Club  10:30 AM  2 A14 vs A5Rush 98/99 - CL II 3 vs.CGSA 99 Strikers Gold- CL II2
 19233  North Mount Carmel Park  01:00 PM  11 A9 vs A10TSC 99 Elite Boys- CL II 0 vs.RYSA Revolution - BU15 - CL II3
 19231  Mudcreek  05:45 PM  MC 3 A7 vs A12SSA Chelsea 99B Select Blue 1 - CL II 5 vs.Athens United 99 Gold - CL II0

Bracket - Sunday, September 15, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19225  Mudcreek  01:00 PM  MC 4 A7 vs A10SSA Chelsea 99B Select Blue 1 - CL II 0 vs.RYSA Revolution - BU15 - CL II1

Bracket - Saturday, September 21, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19239  North Mount Carmel Park  10:30 AM  5 A9 vs A12TSC 99 Elite Boys- CL II 1 vs.Athens United 99 Gold - CL II1
 19238  GSA  01:00 PM  Spen A8 vs A13GSA 99 White - CL II 0 vs.NASA B17 Select - CL II2
 19236  Fowler Park  01:30 PM  5 A6 vs A2United FA 99 Elite - CL II 1 vs.Ambush B99 Red - CL II2

Bracket - Sunday, September 22, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19252  RYSA  03:00 PM  Fam A10 vs A2RYSA Revolution - BU15 - CL II 2 vs.Ambush B99 Red - CL II1
 19248  Fowler Park  04:30 PM  5 A6 vs A1United FA 99 Elite - CL II 3 vs.Augusta Arsenal 99 Gold - CL II0
 19257  CGSA - Warner Robins  05:00 PM  9 A5 vs A9CGSA 99 Strikers Gold- CL II 3 vs.TSC 99 Elite Boys- CL II1

Bracket - Saturday, September 28, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19243  Mudcreek  10:10 AM  MC 4 A7 vs A3SSA Chelsea 99B Select Blue 1 - CL II 1 vs.GSA 99 Red - CL II0
 19245  North Mount Carmel Park  01:30 PM  4 A9 vs A14TSC 99 Elite Boys- CL II 1 vs.Rush 98/99 - CL II1
 19241  Augusta Soccer Park  02:00 PM  1 A1 vs A5Augusta Arsenal 99 Gold - CL II 1 vs.CGSA 99 Strikers Gold- CL II5
 19246  RYSA  02:00 PM  Fri A10 vs A13RYSA Revolution - BU15 - CL II 1 vs.NASA B17 Select - CL II0
 19247  Tramore Park  03:00 PM  1 A11 vs A12NW YMCA Strikers Blue- CL II 4 vs.Athens United 99 Gold - CL II0
 19244  GSA  04:15 PM  Spen A8 vs A2GSA 99 White - CL II 1 vs.Ambush B99 Red - CL II2

Bracket - Sunday, September 29, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19301  Chatham Co Soccer Complex  01:00 PM  4 A4 vs A9Storm SA 98 Boys Black - CL II 2 vs.TSC 99 Elite Boys- CL II1
 19296  CGSA - Warner Robins  01:00 PM  9 A5 vs A6CGSA 99 Strikers Gold- CL II 2 vs.United FA 99 Elite - CL II0
 19255  Augusta Soccer Park  03:00 PM  1 A1 vs A7Augusta Arsenal 99 Gold - CL II 2 vs.SSA Chelsea 99B Select Blue 1 - CL II7
 19299  Webb Bridge Park  03:30 PM  1 A2 vs A11Ambush B99 Red - CL II 1 vs.NW YMCA Strikers Blue- CL II6
 19300  GSA  05:00 PM  Spen A3 vs A10GSA 99 Red - CL II 0 vs.RYSA Revolution - BU15 - CL II1

Bracket - Saturday, October 05, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19254  Noonday Pk  11:00 AM  02 A13 vs A12NASA B17 Select - CL II 5 vs.Athens United 99 Gold - CL II2
 19253  Tramore Park  03:00 PM  1 A11 vs A14NW YMCA Strikers Blue- CL II 1 vs.Rush 98/99 - CL II4
 19250  GSA  05:00 PM  XRoa A8 vs A4GSA 99 White - CL II 1 vs.Storm SA 98 Boys Black - CL II0

Bracket - Sunday, October 06, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19274  Stars Athletic Club  09:00 AM  1 A14 vs A4Rush 98/99 - CL II 1 vs.Storm SA 98 Boys Black - CL II2
 19242  Fowler Park  12:00 PM  5 A6 vs A4United FA 99 Elite - CL II 4 vs.Storm SA 98 Boys Black - CL II1
 19302  CGSA - Warner Robins  03:00 PM  9 A5 vs A8CGSA 99 Strikers Gold- CL II 3 vs.GSA 99 White - CL II1
 19306  Holland Sports Complex  05:00 PM  3 A12 vs A3Athens United 99 Gold - CL II 1 vs.GSA 99 Red - CL II4

Bracket - Friday, October 11, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19221  Stars Athletic Club  07:30 PM  2 A14 vs A3Rush 98/99 - CL II 0 vs.GSA 99 Red - CL II3

Bracket - Saturday, October 12, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19260  Holland Sports Complex  11:00 AM  3 A12 vs A2Athens United 99 Gold - CL II 0 vs.Ambush B99 Red - CL II7
 19256  GSA  02:15 PM  Spen A8 vs A6GSA 99 White - CL II 1 vs.United FA 99 Elite - CL II0
 19259  GSA  04:00 PM  Spen A3 vs A11GSA 99 Red - CL II 1 vs.NW YMCA Strikers Blue- CL II1
 19261  Noonday Pk  05:00 PM  02 A13 vs A14NASA B17 Select - CL II 2 vs.Rush 98/99 - CL II1

Bracket - Sunday, October 13, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19224  Fowler Park  01:00 PM  5 A6 vs A11United FA 99 Elite - CL II 5 vs.NW YMCA Strikers Blue- CL II0
 19305  Webb Bridge Park  03:45 PM  1 A2 vs A13Ambush B99 Red - CL II 0 vs.NASA B17 Select - CL II1

Bracket - Saturday, October 19, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19267  GSA  08:30 AM  Spen A3 vs A13GSA 99 Red - CL II 3 vs.NASA B17 Select - CL II1
 19265  Tramore Park  10:00 AM  2 A11 vs A5NW YMCA Strikers Blue- CL II 1 vs.CGSA 99 Strikers Gold- CL II2
 19262  GSA  10:15 AM  Spen A8 vs A1GSA 99 White - CL II 1 vs.Augusta Arsenal 99 Gold - CL II1
 19264  RYSA  04:00 PM  Fri A10 vs A6RYSA Revolution - BU15 - CL II 2 vs.United FA 99 Elite - CL II2
 19298  Stars Athletic Club  05:00 PM  2 A14 vs A12Rush 98/99 - CL II 5 vs.Athens United 99 Gold - CL II0

Bracket - Sunday, October 20, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19240  RYSA  01:00 PM  Fri A10 vs A11RYSA Revolution - BU15 - CL II 2 vs.NW YMCA Strikers Blue- CL II1
 19266  Holland Sports Complex  01:00 PM  3 A12 vs A4Athens United 99 Gold - CL II 2 vs.Storm SA 98 Boys Black - CL II5
 19226  North Mount Carmel Park  01:00 PM  4 A9 vs A8TSC 99 Elite Boys- CL II 2 vs.GSA 99 White - CL II4
 19268  Webb Bridge Park  06:15 PM  2 A2 vs A14Ambush B99 Red - CL II 1 vs.Rush 98/99 - CL II0
 19230  Fowler Park  06:30 PM  5 A6 vs A13United FA 99 Elite - CL II 1 vs.NASA B17 Select - CL II2

Bracket - Friday, October 25, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19310  Mudcreek  07:00 PM  MC 3 A7 vs A8SSA Chelsea 99B Select Blue 1 - CL II 2 vs.GSA 99 White - CL II0

Bracket - Saturday, October 26, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19307  Chatham Co Soccer Complex  11:00 AM  5 A4 vs A11Storm SA 98 Boys Black - CL II 1 vs.NW YMCA Strikers Blue- CL II3
 19270  GSA  12:45 PM  Schr A8 vs A10GSA 99 White - CL II 0 vs.RYSA Revolution - BU15 - CL II3
 19275  Webb Bridge Park  01:15 PM  2 A2 vs A3Ambush B99 Red - CL II 1 vs.GSA 99 Red - CL II5
 19269  Augusta Soccer Park  02:00 PM  6 A1 vs A9Augusta Arsenal 99 Gold - CL II 3 vs.TSC 99 Elite Boys- CL II1
 19272  Holland Sports Complex  03:00 PM  3 A12 vs A6Athens United 99 Gold - CL II 0 vs.United FA 99 Elite - CL II4
 19237  Mudcreek  06:00 PM  MC 4 A7 vs A14SSA Chelsea 99B Select Blue 1 - CL II 1 vs.Rush 98/99 - CL II3

Bracket - Sunday, October 27, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19304  Augusta Soccer Park  01:00 PM  1 A1 vs A14Augusta Arsenal 99 Gold - CL II 3 vs.Rush 98/99 - CL II3
 19303  Mudcreek  01:00 PM  MC 3 A7 vs A6SSA Chelsea 99B Select Blue 1 - CL II 2 vs.United FA 99 Elite - CL II2
 19222  Chatham Co Soccer Complex  03:00 PM  3 A4 vs A13Storm SA 98 Boys Black - CL II 3 vs.NASA B17 Select - CL II1

Bracket - Saturday, November 02, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19276  RYSA  10:00 AM  Fri A10 vs A1RYSA Revolution - BU15 - CL II 3 vs.Augusta Arsenal 99 Gold - CL II5
 19281  CGSA - Warner Robins  01:00 PM  9 A5 vs A2CGSA 99 Strikers Gold- CL II 4 vs.Ambush B99 Red - CL II1
 19277  Tramore Park  02:30 PM  10 A11 vs A9NW YMCA Strikers Blue- CL II 5 vs.TSC 99 Elite Boys- CL II1
 19279  Noonday Pk  05:00 PM  01 A13 vs A7NASA B17 Select - CL II 0 vs.SSA Chelsea 99B Select Blue 1 - CL II4
 19280  Stars Athletic Club  07:30 PM  2 A14 vs A6Rush 98/99 - CL II 4 vs.United FA 99 Elite - CL II1

Bracket - Sunday, November 03, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19263  North Mount Carmel Park  01:00 PM  4 A9 vs A7TSC 99 Elite Boys- CL II 0 vs.SSA Chelsea 99B Select Blue 1 - CL II0
 19308  RYSA  02:00 PM  Fri A10 vs A5RYSA Revolution - BU15 - CL II 0 vs.CGSA 99 Strikers Gold- CL II0
 19288  GSA  02:00 PM  Bend A3 vs A6GSA 99 Red - CL II 1 vs.United FA 99 Elite - CL II2
 19297  Noonday Pk  03:00 PM  01 A13 vs A1NASA B17 Select - CL II 1 vs.Augusta Arsenal 99 Gold - CL II2

Bracket - Saturday, November 09, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19284  Holland Sports Complex  11:00 AM  3 A12 vs A10Athens United 99 Gold - CL II 0 vs.RYSA Revolution - BU15 - CL II0
 19289  Chatham Co Soccer Complex  11:00 AM  5 A4 vs A5Storm SA 98 Boys Black - CL II 2 vs.CGSA 99 Strikers Gold- CL II2
 19283  Augusta Soccer Park  02:00 PM  1 A1 vs A11Augusta Arsenal 99 Gold - CL II 4 vs.NW YMCA Strikers Blue- CL II2
 19285  Noonday Pk  03:00 PM  01 A13 vs A9NASA B17 Select - CL II 2 vs.TSC 99 Elite Boys- CL II0
 19287  Marathon Park  04:00 PM  3 A7 vs A2SSA Chelsea 99B Select Blue 1 - CL II 0 vs.Ambush B99 Red - CL II1

Bracket - Sunday, November 10, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19234  Augusta Soccer Park  03:00 PM  1 A1 vs A4Augusta Arsenal 99 Gold - CL II 0 vs.Storm SA 98 Boys Black - CL II2
 19271  Tramore Park  03:00 PM  2 A11 vs A7NW YMCA Strikers Blue- CL II 2 vs.SSA Chelsea 99B Select Blue 1 - CL II1
 19278  Holland Sports Complex  03:00 PM  4 A12 vs A8Athens United 99 Gold - CL II 0 vs.GSA 99 White - CL II1
 19309  Fowler Park  03:00 PM  5 A6 vs A9United FA 99 Elite - CL II 1 vs.TSC 99 Elite Boys- CL II2
 19235  CGSA - Warner Robins  05:00 PM  9 A5 vs A3CGSA 99 Strikers Gold- CL II 4 vs.GSA 99 Red - CL II2

Bracket - Saturday, November 16, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19290  Holland Sports Complex  01:00 PM  3 A12 vs A1Athens United 99 Gold - CL II 2 vs.Augusta Arsenal 99 Gold - CL II4
 19295  Chatham Co Soccer Complex  01:00 PM  5 A4 vs A7Storm SA 98 Boys Black - CL II 1 vs.SSA Chelsea 99B Select Blue 1 - CL II3
 19291  Hubert Park  03:00 PM  4A A11 vs A13NW YMCA Strikers Blue- CL II 0 vs.NASA B17 Select - CL II0
 19292  Stars Athletic Club  03:00 PM  2 A14 vs A10Rush 98/99 - CL II 1 vs.RYSA Revolution - BU15 - CL II2
 19293  Webb Bridge Park  03:00 PM  1 A2 vs A9Ambush B99 Red - CL II 2 vs.TSC 99 Elite Boys- CL II2
 19294  GSA  03:00 PM  Spen A3 vs A8GSA 99 Red - CL II 0 vs.GSA 99 White - CL II2

Bracket - Sunday, November 17, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19228  TBD C   --    --  A4 vs A2Storm SA 98 Boys Black - CL II 2 vs.Ambush B99 Red - CL II1
 19227  Augusta Soccer Park  03:00 PM  7 A1 vs A3Augusta Arsenal 99 Gold - CL II 1 vs.GSA 99 Red - CL II1
 19232  GSA  03:00 PM  Mill A8 vs A11GSA 99 White - CL II 0 vs.NW YMCA Strikers Blue- CL II1
 19273  Metro North Park  04:00 PM  3 A13 vs A5NASA B17 Select - CL II 2 vs.CGSA 99 Strikers Gold- CL II3






Affinity Sports Copyright 2013, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.