Fall 2013 Athena & Classic
Team Schedules - BU13 Classic III/IV North
Affinity Sports iPhone App for schedules is available to DOWNLOAD in App Store. Schedule Mobile Web pages for all phones is also available by clicking HERE. You may add its bookmark to phone's home screen.
     

Bracket      


ALL A      


Winner of bracket based on total points after round robin play.
  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
 A1 : Alianza Elite- CL III/IV NORTH255555555555562 35  13  5 0
 A11 : YMCA Arsenal Rome- CL III/IV NORTH550555525550552 35  18  2 0
 A3 : Chiefs Premier 01- CL III/IV NORTH505552055555552 30  16  1 0
 A14 : SSA Chelsea 01B Select Black 1 - CL III/IV North550052505550542 9  20  1 0
 A6 : SSA Chelsea 01B Select White 1- CL III/IV North055005255505037 5  28  4 0
 A4 : DDYSC 01 Wolves Elite- CL III/IV NORTH500555500050535 5  28  3 0
 A2 : Buckhead FC Premier- CL III/IV NORTH200555205505034 2  24  0 0
 A9 : Atlanta Fire United Silver- CL III/IV NORTH055500005005530 -9  33  0 0
 A8 : Ambush B01 White- CL III/IV NORTH555500205020029 -5  19  1 0
 A7 : 01 Norcross Fury Gold- CL III/IV NORTH550055000025027 -9  30  4 0
 A13 : GSA 01 Black- CL III/IV NORTH000000555250527 -10  23  0 0
 A10 : Augusta Arsenal 01 Gold- CL III/IV NORTH050000200022011 -22  40  1 0
 A5 : Inter Atlanta FC Blues Premier - CL III/IV NORTH50000020000007 -34  44  2 0
 A12 : United FA 01 White- CL III/IV NORTH00000000002002 -32  49  0 0

Bracket - Saturday, September 07, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17652  Whitlock  11:00 AM  8 A6 vs A11SSA Chelsea 01B Select White 1- CL III/IV North 2 vs.YMCA Arsenal Rome- CL III/IV NORTH6
 17650  Avondale Dunaire Park  12:15 PM  1 A4 vs A13DDYSC 01 Wolves Elite- CL III/IV NORTH 3 vs.GSA 01 Black- CL III/IV NORTH1
 17653  Norcross, Pinckneyville Park  01:00 PM  5 A7 vs A1001 Norcross Fury Gold- CL III/IV NORTH 5 vs.Augusta Arsenal 01 Gold- CL III/IV NORTH0
 17648  Windsor Parkway Sports Complex  03:00 PM  6 A2 vs A1Buckhead FC Premier- CL III/IV NORTH 1 vs.Alianza Elite- CL III/IV NORTH1

Bracket - Sunday, September 08, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17651  TBD AC   --    --  A5 vs A12Inter Atlanta FC Blues Premier - CL III/IV NORTH 1 vs.United FA 01 White- CL III/IV NORTH0
 17693  Pleasantdale Park  08:00 AM  2 A3 vs A12Chiefs Premier 01- CL III/IV NORTH 8 vs.United FA 01 White- CL III/IV NORTH0
 17695  Webb Bridge Park  01:00 PM  1 A8 vs A9Ambush B01 White- CL III/IV NORTH 2 vs.Atlanta Fire United Silver- CL III/IV NORTH1
 17661  Augusta Soccer Park  03:00 PM  7 A10 vs A13Augusta Arsenal 01 Gold- CL III/IV NORTH 1 vs.GSA 01 Black- CL III/IV NORTH0
 17688  Windsor Parkway Sports Complex  03:00 PM  7 A2 vs A11Buckhead FC Premier- CL III/IV NORTH 2 vs.YMCA Arsenal Rome- CL III/IV NORTH7

Bracket - Saturday, September 14, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17656  Whitlock  09:00 AM  7 A6 vs A13SSA Chelsea 01B Select White 1- CL III/IV North 3 vs.GSA 01 Black- CL III/IV NORTH2
 17655  Arizona Avenue  04:00 PM  1 A5 vs A14Inter Atlanta FC Blues Premier - CL III/IV NORTH 0 vs.SSA Chelsea 01B Select Black 1 - CL III/IV North2
 17657  Norcross, Pinckneyville Park  04:00 PM  4 A7 vs A1201 Norcross Fury Gold- CL III/IV NORTH 2 vs.United FA 01 White- CL III/IV NORTH1
 17697  Webb Bridge Park  06:30 PM  1 A8 vs A11Ambush B01 White- CL III/IV NORTH 3 vs.YMCA Arsenal Rome- CL III/IV NORTH2

Bracket - Sunday, September 15, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17654  Blackburn Park/Frank Jones Fields  01:00 PM  1 A1 vs A3Alianza Elite- CL III/IV NORTH 4 vs.Chiefs Premier 01- CL III/IV NORTH3
 17698  Bunten Road Park  01:00 PM  2 A9 vs A10Atlanta Fire United Silver- CL III/IV NORTH 3 vs.Augusta Arsenal 01 Gold- CL III/IV NORTH2
 17671  GSA  02:30 PM  Mill A13 vs A14GSA 01 Black- CL III/IV NORTH 0 vs.SSA Chelsea 01B Select Black 1 - CL III/IV North3
 17692  Whitlock  05:00 PM  7 A6 vs A7SSA Chelsea 01B Select White 1- CL III/IV North 8 vs.01 Norcross Fury Gold- CL III/IV NORTH1

Bracket - Saturday, September 21, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17703  Augusta Soccer Park  12:00 PM  6 A10 vs A11Augusta Arsenal 01 Gold- CL III/IV NORTH 0 vs.YMCA Arsenal Rome- CL III/IV NORTH9
 17699  Wade Walker Park  02:00 PM  04 A4 vs A1DDYSC 01 Wolves Elite- CL III/IV NORTH 1 vs.Alianza Elite- CL III/IV NORTH10

Bracket - Sunday, September 22, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17691  Arizona Avenue  02:30 PM  1 A5 vs A8Inter Atlanta FC Blues Premier - CL III/IV NORTH 0 vs.Ambush B01 White- CL III/IV NORTH2
 17732  Georgia Soccer Park  05:00 PM  3 A1 vs A13Alianza Elite- CL III/IV NORTH 4 vs.GSA 01 Black- CL III/IV NORTH0
 17690  Wade Walker Park  05:30 PM  02 A4 vs A9DDYSC 01 Wolves Elite- CL III/IV NORTH 0 vs.Atlanta Fire United Silver- CL III/IV NORTH1

Bracket - Saturday, September 28, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17660  Blackburn Park/Frank Jones Fields  09:00 AM  1 A1 vs A5Alianza Elite- CL III/IV NORTH 4F vs.Inter Atlanta FC Blues Premier - CL III/IV NORTH
Forfeited Game
0
 17705  Norcross, Pinckneyville Park  09:00 AM  5 A7 vs A301 Norcross Fury Gold- CL III/IV NORTH 1 vs.Chiefs Premier 01- CL III/IV NORTH6
 17706  Milton Center  09:45 AM  1 A8 vs A2Ambush B01 White- CL III/IV NORTH 2 vs.Buckhead FC Premier- CL III/IV NORTH1
 17708  Grizzard Park - Rome  10:00 AM  1 A11 vs A12YMCA Arsenal Rome- CL III/IV NORTH 8 vs.United FA 01 White- CL III/IV NORTH0
 17704  Whitlock  11:00 AM  7 A6 vs A4SSA Chelsea 01B Select White 1- CL III/IV North 2 vs.DDYSC 01 Wolves Elite- CL III/IV NORTH4

Bracket - Sunday, September 29, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17689  Pleasantdale Park  12:00 PM  2 A3 vs A10Chiefs Premier 01- CL III/IV NORTH 4 vs.Augusta Arsenal 01 Gold- CL III/IV NORTH0
 17735  Windsor Parkway Sports Complex  01:00 PM  7 A2 vs A13Buckhead FC Premier- CL III/IV NORTH 2 vs.GSA 01 Black- CL III/IV NORTH0
 17712  Bunten Road Park  01:00 PM  2 A9 vs A5Atlanta Fire United Silver- CL III/IV NORTH 5 vs.Inter Atlanta FC Blues Premier - CL III/IV NORTH1
 17694  Norcross, Pinckneyville Park  05:00 PM  5 A7 vs A801 Norcross Fury Gold- CL III/IV NORTH 1 vs.Ambush B01 White- CL III/IV NORTH0

Bracket - Saturday, October 05, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17709  Norcross, Pinckneyville Park  09:00 AM  5 A7 vs A501 Norcross Fury Gold- CL III/IV NORTH 3 vs.Inter Atlanta FC Blues Premier - CL III/IV NORTH0
 17663  Milton Center  09:00 AM  1 A8 vs A4Ambush B01 White- CL III/IV NORTH 0 vs.DDYSC 01 Wolves Elite- CL III/IV NORTH4
 17710  Grizzard Park - Rome  10:00 AM  1 A11 vs A14YMCA Arsenal Rome- CL III/IV NORTH 7 vs.SSA Chelsea 01B Select Black 1 - CL III/IV North2
 17711  South Forsyth  11:00 AM  2 A12 vs A13United FA 01 White- CL III/IV NORTH 1 vs.GSA 01 Black- CL III/IV NORTH4
 17662  Whitlock  11:00 AM  7 A6 vs A1SSA Chelsea 01B Select White 1- CL III/IV North 2 vs.Alianza Elite- CL III/IV NORTH4
 17664  Bunten Road Park  01:30 PM  2 A9 vs A3Atlanta Fire United Silver- CL III/IV NORTH 2 vs.Chiefs Premier 01- CL III/IV NORTH4
 17665  Augusta Soccer Park  02:00 PM  1 A10 vs A2Augusta Arsenal 01 Gold- CL III/IV NORTH 1 vs.Buckhead FC Premier- CL III/IV NORTH2

Bracket - Sunday, October 06, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17737  Arizona Avenue  10:30 AM  2 A5 vs A10Inter Atlanta FC Blues Premier - CL III/IV NORTH 1 vs.Augusta Arsenal 01 Gold- CL III/IV NORTH1
 17679  Grizzard Park - Rome  01:00 PM  1 A11 vs A9YMCA Arsenal Rome- CL III/IV NORTH 8 vs.Atlanta Fire United Silver- CL III/IV NORTH0
 17680  Noonday Park  01:00 PM  12 A14 vs A6SSA Chelsea 01B Select Black 1 - CL III/IV North 1 vs.SSA Chelsea 01B Select White 1- CL III/IV North2

Bracket - Saturday, October 12, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17667  Milton Center  08:45 AM  1 A8 vs A6Ambush B01 White- CL III/IV NORTH 0 vs.SSA Chelsea 01B Select White 1- CL III/IV North0
 17669  Grizzard Park - Rome  10:00 AM  1 A11 vs A3YMCA Arsenal Rome- CL III/IV NORTH 5 vs.Chiefs Premier 01- CL III/IV NORTH5
 17670  Fowler Park  12:00 PM  5 A12 vs A2United FA 01 White- CL III/IV NORTH 0 vs.Buckhead FC Premier- CL III/IV NORTH4
 17666  Georgia Soccer Park  12:30 PM  3 A1 vs A7Alianza Elite- CL III/IV NORTH 4 vs.01 Norcross Fury Gold- CL III/IV NORTH1

Bracket - Sunday, October 13, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17701  Norcross, Pinckneyville Park  01:00 PM  3 A7 vs A1401 Norcross Fury Gold- CL III/IV NORTH 1 vs.SSA Chelsea 01B Select Black 1 - CL III/IV North4

Bracket - Saturday, October 19, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17715  Fowler Park  10:30 AM  5 A12 vs A4United FA 01 White- CL III/IV NORTH 0 vs.DDYSC 01 Wolves Elite- CL III/IV NORTH2
 17716  GSA  12:00 PM  Mill A13 vs A3GSA 01 Black- CL III/IV NORTH 1 vs.Chiefs Premier 01- CL III/IV NORTH0
 17717  Big Shanty Park  01:00 PM  04 A14 vs A2SSA Chelsea 01B Select Black 1 - CL III/IV North 2 vs.Buckhead FC Premier- CL III/IV NORTH2
 17672  Milton Center  02:45 PM  1 A8 vs A1Ambush B01 White- CL III/IV NORTH 1 vs.Alianza Elite- CL III/IV NORTH6
 17714  Grizzard Park - Rome  04:00 PM  2 A11 vs A5YMCA Arsenal Rome- CL III/IV NORTH 6 vs.Inter Atlanta FC Blues Premier - CL III/IV NORTH0
 17713  Augusta Soccer Park  06:00 PM  6 A10 vs A6Augusta Arsenal 01 Gold- CL III/IV NORTH 2 vs.SSA Chelsea 01B Select White 1- CL III/IV North4

Bracket - Sunday, October 20, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17738  Whitlock  11:00 AM  7 A6 vs A9SSA Chelsea 01B Select White 1- CL III/IV North 4 vs.Atlanta Fire United Silver- CL III/IV NORTH0
 17668  Augusta Soccer Park  03:00 PM  7 A10 vs A4Augusta Arsenal 01 Gold- CL III/IV NORTH 1 vs.DDYSC 01 Wolves Elite- CL III/IV NORTH7

Bracket - Saturday, October 26, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17674  Grizzard Park - Rome  12:00 PM  2 A11 vs A7YMCA Arsenal Rome- CL III/IV NORTH 3 vs.01 Norcross Fury Gold- CL III/IV NORTH0
 17677  Windsor Parkway Sports Complex  12:00 PM  7 A2 vs A3Buckhead FC Premier- CL III/IV NORTH 0 vs.Chiefs Premier 01- CL III/IV NORTH3
 17718  Blackburn Park/Frank Jones Fields  01:00 PM  1 A1 vs A9Alianza Elite- CL III/IV NORTH 5 vs.Atlanta Fire United Silver- CL III/IV NORTH0
 17675  South Forsyth  01:00 PM  2 A12 vs A6United FA 01 White- CL III/IV NORTH 2 vs.SSA Chelsea 01B Select White 1- CL III/IV North4
 17720  Big Shanty Park  01:00 PM  04 A14 vs A4SSA Chelsea 01B Select Black 1 - CL III/IV North 2 vs.DDYSC 01 Wolves Elite- CL III/IV NORTH0
 17676  GSA  04:30 PM  Mill A13 vs A5GSA 01 Black- CL III/IV NORTH 1 vs.Inter Atlanta FC Blues Premier - CL III/IV NORTH0

Bracket - Sunday, October 27, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17721  Fowler Park  01:30 PM  5 A12 vs A8United FA 01 White- CL III/IV NORTH 0 vs.Ambush B01 White- CL III/IV NORTH2
 17649  Pleasantdale Park  03:00 PM  2 A3 vs A14Chiefs Premier 01- CL III/IV NORTH 5 vs.SSA Chelsea 01B Select Black 1 - CL III/IV North2
 17700  Whitlock  05:00 PM  7 A6 vs A2SSA Chelsea 01B Select White 1- CL III/IV North 1 vs.Buckhead FC Premier- CL III/IV NORTH2
 17673  Scott Hudgens Park  05:00 PM  1 A9 vs A7Atlanta Fire United Silver- CL III/IV NORTH 1 vs.01 Norcross Fury Gold- CL III/IV NORTH0

Bracket - Saturday, November 02, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17722  GSA  09:00 AM  Mill A13 vs A7GSA 01 Black- CL III/IV NORTH 0 vs.01 Norcross Fury Gold- CL III/IV NORTH0
 17723  Pleasantdale Park  10:30 AM  2 A3 vs A4Chiefs Premier 01- CL III/IV NORTH 3 vs.DDYSC 01 Wolves Elite- CL III/IV NORTH0
 17681  Windsor Parkway Sports Complex  01:00 PM  7 A2 vs A5Buckhead FC Premier- CL III/IV NORTH 3 vs.Inter Atlanta FC Blues Premier - CL III/IV NORTH0
 17678  Augusta Soccer Park  02:00 PM  6 A10 vs A1Augusta Arsenal 01 Gold- CL III/IV NORTH 2 vs.Alianza Elite- CL III/IV NORTH4
 17733  Adams Park  05:00 PM  1 A14 vs A12SSA Chelsea 01B Select Black 1 - CL III/IV North 3 vs.United FA 01 White- CL III/IV NORTH0

Bracket - Sunday, November 03, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17731  Arizona Avenue  10:15 AM  1 A5 vs A6Inter Atlanta FC Blues Premier - CL III/IV NORTH 0 vs.SSA Chelsea 01B Select White 1- CL III/IV North5
 17736  Wade Walker Park  01:00 PM  02 A4 vs A11DDYSC 01 Wolves Elite- CL III/IV NORTH 1 vs.YMCA Arsenal Rome- CL III/IV NORTH4
 17707  Scott Hudgens Park  03:00 PM  5 A9 vs A14Atlanta Fire United Silver- CL III/IV NORTH 1 vs.SSA Chelsea 01B Select Black 1 - CL III/IV North4

Bracket - Saturday, November 09, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17682  Blackburn Park/Frank Jones Fields  11:00 AM  1 A1 vs A11Alianza Elite- CL III/IV NORTH 3 vs.YMCA Arsenal Rome- CL III/IV NORTH1
 17685  Windsor Parkway Sports Complex  11:00 AM  7 A2 vs A7Buckhead FC Premier- CL III/IV NORTH 2 vs.01 Norcross Fury Gold- CL III/IV NORTH3
 17684  GSA  12:15 PM  Bend A13 vs A9GSA 01 Black- CL III/IV NORTH 1 vs.Atlanta Fire United Silver- CL III/IV NORTH0
 17683  South Forsyth  01:00 PM  2 A12 vs A10United FA 01 White- CL III/IV NORTH 0 vs.Augusta Arsenal 01 Gold- CL III/IV NORTH0
 17725  Pleasantdale Park  01:30 PM  2 A3 vs A6Chiefs Premier 01- CL III/IV NORTH 4 vs.SSA Chelsea 01B Select White 1- CL III/IV North0
 17726  Avondale Dunaire Park  04:00 PM  1 A4 vs A5DDYSC 01 Wolves Elite- CL III/IV NORTH 6 vs.Inter Atlanta FC Blues Premier - CL III/IV NORTH2
 17724  Big Shanty Park  05:00 PM  04 A14 vs A8SSA Chelsea 01B Select Black 1 - CL III/IV North 1 vs.Ambush B01 White- CL III/IV NORTH0

Bracket - Sunday, November 10, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17734  Adams Park  01:00 PM  1 A14 vs A1SSA Chelsea 01B Select Black 1 - CL III/IV North 1 vs.Alianza Elite- CL III/IV NORTH2
 17659  Bunten Road Park  01:00 PM  2 A9 vs A12Atlanta Fire United Silver- CL III/IV NORTH 2 vs.United FA 01 White- CL III/IV NORTH0
 17719  Augusta Soccer Park  03:00 PM  7 A10 vs A8Augusta Arsenal 01 Gold- CL III/IV NORTH 0 vs.Ambush B01 White- CL III/IV NORTH0
 17696  Wade Walker Park  03:00 PM  02 A4 vs A2DDYSC 01 Wolves Elite- CL III/IV NORTH 1 vs.Buckhead FC Premier- CL III/IV NORTH2

Bracket - Saturday, November 16, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17729  Pleasantdale Park  09:30 AM  2 A3 vs A8Chiefs Premier 01- CL III/IV NORTH 2 vs.Ambush B01 White- CL III/IV NORTH1
 17687  Windsor Parkway Sports Complex  11:00 AM  6 A2 vs A9Buckhead FC Premier- CL III/IV NORTH 2 vs.Atlanta Fire United Silver- CL III/IV NORTH3
 17727  Fowler Park  01:30 PM  5 A12 vs A1United FA 01 White- CL III/IV NORTH 0 vs.Alianza Elite- CL III/IV NORTH9
 17686  GSA  02:00 PM  Mill A13 vs A11GSA 01 Black- CL III/IV NORTH 0 vs.YMCA Arsenal Rome- CL III/IV NORTH6
 17730  Avondale Dunaire Park  04:00 PM  1 A4 vs A7DDYSC 01 Wolves Elite- CL III/IV NORTH 1 vs.01 Norcross Fury Gold- CL III/IV NORTH0

Bracket - Sunday, November 17, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17658  Arizona Avenue  12:30 PM  1 A5 vs A3Inter Atlanta FC Blues Premier - CL III/IV NORTH 0 vs.Chiefs Premier 01- CL III/IV NORTH6
 17702  Webb Bridge Park  04:45 PM  1 A8 vs A13Ambush B01 White- CL III/IV NORTH 0 vs.GSA 01 Black- CL III/IV NORTH1

Bracket - Saturday, November 23, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17728  Mudcreek  02:00 PM  MC 3 A14 vs A10SSA Chelsea 01B Select Black 1 - CL III/IV North 1 vs.Augusta Arsenal 01 Gold- CL III/IV NORTH0






Affinity Sports Copyright 2014, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.