Fall 2013 Athena & Classic
Team Schedules - BU19 Classic II East
Affinity Sports iPhone App for schedules is available to DOWNLOAD in App Store. Schedule Mobile Web pages for all phones is also available by clicking HERE. You may add its bookmark to phone's home screen.
     

Bracket      


ALL A      


Winner of bracket based on total points after round robin play.
  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
 A12 : Inter Atlanta FC Blues - CL II East255552555241 21  5  6 0
 A4 : Athens United SA - CL II East555550055540 27  9  9 0
 A2 : Atlanta Fire United Gold - CL II East555520550537 13  10  2 0
 A5 : 96 Norcross Fury Gold - CL II East505555522236 16  15  12 3
 A3 : United FA 96 Black - CL II East522002255528 2  16  14 1
 A10 : Covington YMCA Orange - CL II East000255505022 3  20  10 0
 A6 : GSA 96 Red - CL II East525002520021 -6  23  14 1
 A8 : RYSA Revolution - BU19 - CL II East550000005217 -9  33  9 4
 A11 : Concorde Fire North White - CL II East000225502016 -6  24  6 0
 A1 : United FA 95 Red - CL II East00000220004 -26  35  6 0
 A9 : YMCA Tornados - Lawson - CL II East00002000002 -35  58  6 0

Bracket - Saturday, September 07, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19009  GSA  11:00 AM  Spen A6 vs A9GSA 96 Red - CL II East 4 vs.YMCA Tornados - Lawson - CL II East1
 19005  Holland Sports Complex  03:00 PM  3 A4 vs A11Athens United SA - CL II East 5 vs.Concorde Fire North White - CL II East0
 19008  Norcross, Pinckneyville Park  03:00 PM  4 A5 vs A1096 Norcross Fury Gold - CL II East 6 vs.Covington YMCA Orange - CL II East1
 19006  South Forsyth  05:00 PM  4 A1 vs A2United FA 95 Red - CL II East 1 vs.Atlanta Fire United Gold - CL II East4

Bracket - Sunday, September 08, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 22132  GSA  01:00 PM  Spen A6 vs A12GSA 96 Red - CL II East 1 vs.Inter Atlanta FC Blues - CL II East1
 19018  RYSA  02:00 PM  Fri A8 vs A11RYSA Revolution - BU19 - CL II East 5 vs.Concorde Fire North White - CL II East3
 19026  Covington Y Outdoor Center  05:00 PM  2 A10 vs A2Covington YMCA Orange - CL II East 1 vs.Atlanta Fire United Gold - CL II East2

Bracket - Saturday, September 14, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19013  Georgia Soccer Park  10:00 AM  6 A11 vs A6Concorde Fire North White - CL II East 1 vs.GSA 96 Red - CL II East2
 19010  RYSA  06:30 PM  Fri A8 vs A9RYSA Revolution - BU19 - CL II East 6 vs.YMCA Tornados - Lawson - CL II East1

Bracket - Sunday, September 15, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19014  South Forsyth  09:30 AM  1 A3 vs A1United FA 96 Black - CL II East 3 vs.United FA 95 Red - CL II East0

Bracket - Saturday, September 21, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19019  South Forsyth  01:00 PM  2 A1 vs A4United FA 95 Red - CL II East 0 vs.Athens United SA - CL II East4

Bracket - Sunday, September 22, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19034  South Forsyth  11:00 AM  2 A3 vs A11United FA 96 Black - CL II East 1 vs.Concorde Fire North White - CL II East1
 19044  Scott Hudgens Park  03:00 PM  1 A2 vs A5Atlanta Fire United Gold - CL II East 3 vs.96 Norcross Fury Gold - CL II East0
 19030  Holland Sports Complex  05:00 PM  3 A4 vs A10Athens United SA - CL II East 5 vs.Covington YMCA Orange - CL II East2

Bracket - Saturday, September 28, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19020  Covington Y Outdoor Center  09:00 AM  2 A10 vs A11Covington YMCA Orange - CL II East 0 vs.Concorde Fire North White - CL II East0
 19021  Holland Sports Complex  11:00 AM  3 A4 vs A6Athens United SA - CL II East 5 vs.GSA 96 Red - CL II East0
 19024  Scott Hudgens Park  03:00 PM  5 A2 vs A8Atlanta Fire United Gold - CL II East 3 vs.RYSA Revolution - BU19 - CL II East2

Bracket - Sunday, September 29, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19037  Covington Y Outdoor Center  12:00 PM  2 A10 vs A6Covington YMCA Orange - CL II East 4 vs.GSA 96 Red - CL II East1
 19035  South Forsyth  01:00 PM  2 A3 vs A2United FA 96 Black - CL II East 0 vs.Atlanta Fire United Gold - CL II East0
 22127  Arizona Avenue  06:30 PM  1 A12 vs A1Inter Atlanta FC Blues - CL II East 4 vs.United FA 95 Red - CL II East0

Bracket - Saturday, October 05, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19015  Norcross, Pinckneyville Park  07:00 PM  4 A5 vs A396 Norcross Fury Gold - CL II East 6 vs.United FA 96 Black - CL II East1

Bracket - Sunday, October 06, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19041  Covington Y Outdoor Center  01:00 PM  2 A10 vs A8Covington YMCA Orange - CL II East 4 vs.RYSA Revolution - BU19 - CL II East0
 19043  South Forsyth  01:00 PM  1 A3 vs A4United FA 96 Black - CL II East 1 vs.Athens United SA - CL II East6
 19053  Johns Creek UMC  06:00 PM  1 A11 vs A1Concorde Fire North White - CL II East 4 vs.United FA 95 Red - CL II East0

Bracket - Saturday, October 12, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19033  J.M. Tull-Gwinnett Family YMCA  07:00 PM  1 A9 vs A5YMCA Tornados - Lawson - CL II East 1 vs.96 Norcross Fury Gold - CL II East6

Bracket - Saturday, October 19, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 22130  Arizona Avenue  03:30 PM  2 A12 vs A4Inter Atlanta FC Blues - CL II East 2 vs.Athens United SA - CL II East0

Bracket - Sunday, October 20, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19027  GSA  02:30 PM  Spen A6 vs A1GSA 96 Red - CL II East 3 vs.United FA 95 Red - CL II East3
 19045  Concorde Ridgeview  03:00 PM  1 A11 vs A9Concorde Fire North White - CL II East 7 vs.YMCA Tornados - Lawson - CL II East1
 22128  Arizona Avenue  05:00 PM  1 A12 vs A2Inter Atlanta FC Blues - CL II East 2 vs.Atlanta Fire United Gold - CL II East0

Bracket - Saturday, October 26, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19031  RYSA  09:00 AM  Fam A8 vs A6RYSA Revolution - BU19 - CL II East 1 vs.GSA 96 Red - CL II East4
 22137  Concorde Ridgeview  04:00 PM  1 A11 vs A12Concorde Fire North White - CL II East 0 vs.Inter Atlanta FC Blues - CL II East3
 19042  J.M. Tull-Gwinnett Family YMCA  05:15 PM  1 A9 vs A1YMCA Tornados - Lawson - CL II East 1 vs.United FA 95 Red - CL II East1

Bracket - Sunday, October 27, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 22129  Arizona Avenue  03:00 PM  2 A12 vs A3Inter Atlanta FC Blues - CL II East 1 vs.United FA 96 Black - CL II East1
 19017  J.M. Tull-Gwinnett Family YMCA  04:30 PM  1 A9 vs A10YMCA Tornados - Lawson - CL II East 0 vs.Covington YMCA Orange - CL II East6
 19048  Norcross, Pinckneyville Park  05:30 PM  3 A5 vs A496 Norcross Fury Gold - CL II East 4 vs.Athens United SA - CL II East3

Bracket - Saturday, November 02, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19047  GSA  09:00 AM  Schr A6 vs A3GSA 96 Red - CL II East 0 vs.United FA 96 Black - CL II East0
 22134  RYSA  02:00 PM  Fam A8 vs A12RYSA Revolution - BU19 - CL II East 0 vs.Inter Atlanta FC Blues - CL II East4

Bracket - Sunday, November 03, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19025  RYSA  12:00 PM  Fri A8 vs A4RYSA Revolution - BU19 - CL II East 0 vs.Athens United SA - CL II East10
 19016  GSA  01:00 PM  Spen A6 vs A2GSA 96 Red - CL II East 0 vs.Atlanta Fire United Gold - CL II East2
 22136  Covington Y Outdoor Center  03:00 PM  2 A10 vs A12Covington YMCA Orange - CL II East 0 vs.Inter Atlanta FC Blues - CL II East2
 19023  South Forsyth  07:00 PM  4 A1 vs A5United FA 95 Red - CL II East 0 vs.96 Norcross Fury Gold - CL II East2

Bracket - Saturday, November 09, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19051  RYSA  12:00 PM  Fri A8 vs A3RYSA Revolution - BU19 - CL II East 0 vs.United FA 96 Black - CL II East1
 19046  South Forsyth  03:00 PM  4 A1 vs A10United FA 95 Red - CL II East 1 vs.Covington YMCA Orange - CL II East7
 19054  Bunten Road Park  03:00 PM  1 A2 vs A9Atlanta Fire United Gold - CL II East 5 vs.YMCA Tornados - Lawson - CL II East0
 19052  Norcross, Pinckneyville Park  05:00 PM  1 A5 vs A696 Norcross Fury Gold - CL II East 5 vs.GSA 96 Red - CL II East0

Bracket - Sunday, November 10, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 22135  Gwinnett YMCA  01:00 PM  1 A9 vs A12YMCA Tornados - Lawson - CL II East 1 vs.Inter Atlanta FC Blues - CL II East9
 19012  Scott Hudgens Park  03:00 PM  5 A2 vs A4Atlanta Fire United Gold - CL II East 0 vs.Athens United SA - CL II East3
 19036  South Forsyth  05:00 PM  2 A1 vs A8United FA 95 Red - CL II East 1 vs.RYSA Revolution - BU19 - CL II East3

Bracket - Saturday, November 16, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19057  South Forsyth  11:00 AM  1 A3 vs A10United FA 96 Black - CL II East 3 vs.Covington YMCA Orange - CL II East1
 19055  Holland Sports Complex  11:00 AM  3 A4 vs A9Athens United SA - CL II East 9 vs.YMCA Tornados - Lawson - CL II East0
 19059  Norcross, Pinckneyville Park  11:00 AM  4 A5 vs A896 Norcross Fury Gold - CL II East 2 vs.RYSA Revolution - BU19 - CL II East2

Bracket - Sunday, November 17, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 22131  Arizona Avenue  11:30 AM  2 A12 vs A5Inter Atlanta FC Blues - CL II East 2 vs.96 Norcross Fury Gold - CL II East2
 19029  J.M. Tull-Gwinnett Family YMCA  01:00 PM  1 A9 vs A3YMCA Tornados - Lawson - CL II East 1 vs.United FA 96 Black - CL II East5

Bracket - Tuesday, November 19, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19038  Norcross, Pinckneyville Park  07:30 PM  3 A5 vs A1196 Norcross Fury Gold - CL II East 2 vs.Concorde Fire North White - CL II East2

Bracket - Thursday, November 21, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19058  Gary Pirkle  07:00 PM  1 A2 vs A11Atlanta Fire United Gold - CL II East 5 vs.Concorde Fire North White - CL II East1






Affinity Sports Copyright 2013, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.