Fall 2013 Athena & Classic
Team Schedules - BU13 Classic III/IV South
Affinity Sports iPhone App for schedules is available to DOWNLOAD in App Store. Schedule Mobile Web pages for all phones is also available by clicking HERE. You may add its bookmark to phone's home screen.
     

Bracket      


ALL 1      


Winner of bracket based on total points after round robin play.
  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- 1 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
 11 : CFC Red Star Elite- CL III/IV SOUTH555555555555565 28  9  3 0
 15 : SSA Savannah United Premier 00/01- CL III/IV SOUTH505205555555552 31  10  4 0
 110 : Concorde Fire Central White- CL III/IV SOUTH555550550505247 13  19  3 0
 13 : CSA Impact Gold- CL III/IV SOUTH550505205555042 18  18  3 0
 18 : Excel FC 01 Blue- CL III/IV SOUTH555520550022541 19  15  6 0
 12 : Macon United Navy- CL III/IV SOUTH055050522025536 12  18  2 0
 111 : TSC 02 Boys Elite- CL III/IV SOUTH520505250550034 -3  36  4 1
 114 : Atlanta Fire United Gold - CL III/IV SOUTH020500505552029 0  24  5 0
 113 : Roswell Santos Blue- CL III/IV SOUTH202055000255228 0  33  0 1
 112 : NASA B19 Select- CL III/IV SOUTH022502522050227 -4  17  2 0
 14 : Georgia FC 01 Premier- CL III/IV SOUTH200550002000216 -24  48  2 0
 16 : AFC Lightning 01 Premier- CL III/IV SOUTH00200005020009 -22  37  1 0
 19 : Buckhead FC Blue- CL III/IV SOUTH00050000000027 -35  92  3 0
 17 : CGSA Strikers- CL III/IV SOUTH00200000002026 -33  54  2 0

Bracket - Saturday, September 07, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17742  Chatham Co Soccer Complex  01:00 PM  3 15 vs 112SSA Savannah United Premier 00/01- CL III/IV SOUTH 5 vs.NASA B19 Select- CL III/IV SOUTH0
 17744  CGSA - Warner Robins  01:00 PM  10 17 vs 110CGSA Strikers- CL III/IV SOUTH 0 vs.Concorde Fire Central White- CL III/IV SOUTH7
 17739  MSC  01:30 PM  4 12 vs 11Macon United Navy- CL III/IV SOUTH 1 vs.CFC Red Star Elite- CL III/IV SOUTH2
 17740  Badger Creek Complex  01:30 PM  1 13 vs 114CSA Impact Gold- CL III/IV SOUTH
Forfeited Game
 4F vs.Atlanta Fire United Gold - CL III/IV SOUTH
Forfeited Game
0F
 17745  Tyus Park  04:30 PM  4 18 vs 19Excel FC 01 Blue- CL III/IV SOUTH 11 vs.Buckhead FC Blue- CL III/IV SOUTH0
 17743  McCurry Park  05:00 PM  22 16 vs 111AFC Lightning 01 Premier- CL III/IV SOUTH 4 vs.TSC 02 Boys Elite- CL III/IV SOUTH5
 17741  Bethesda Park  06:30 PM  Park 14 vs 113Georgia FC 01 Premier- CL III/IV SOUTH 4 vs.Roswell Santos Blue- CL III/IV SOUTH4

Bracket - Sunday, September 08, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17774  CYSA  01:00 PM  11 11 vs 17CFC Red Star Elite- CL III/IV SOUTH 6 vs.CGSA Strikers- CL III/IV SOUTH0
 17754  Chatham Co Soccer Complex  01:00 PM  4 15 vs 13SSA Savannah United Premier 00/01- CL III/IV SOUTH 3 vs.CSA Impact Gold- CL III/IV SOUTH4
 17777  Concorde Ashford Dunwoody  01:45 PM  1 110 vs 14Concorde Fire Central White- CL III/IV SOUTH 5 vs.Georgia FC 01 Premier- CL III/IV SOUTH2
 17755  McCurry Park  02:00 PM  25 16 vs 12AFC Lightning 01 Premier- CL III/IV SOUTH 1 vs.Macon United Navy- CL III/IV SOUTH5
 17757  Tyus Park  02:00 PM  4 18 vs 113Excel FC 01 Blue- CL III/IV SOUTH 8 vs.Roswell Santos Blue- CL III/IV SOUTH0
 17772  North Mount Carmel Park  04:30 PM  11 111 vs 114TSC 02 Boys Elite- CL III/IV SOUTH 3 vs.Atlanta Fire United Gold - CL III/IV SOUTH3

Bracket - Saturday, September 14, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17751  Tyus Park  09:00 AM  4 18 vs 111Excel FC 01 Blue- CL III/IV SOUTH 6 vs.TSC 02 Boys Elite- CL III/IV SOUTH1
 17748  Chatham Co Soccer Complex  01:00 PM  3 15 vs 114SSA Savannah United Premier 00/01- CL III/IV SOUTH 5 vs.Atlanta Fire United Gold - CL III/IV SOUTH0
 17750  CGSA - Warner Robins  01:00 PM  10 17 vs 112CGSA Strikers- CL III/IV SOUTH 1 vs.NASA B19 Select- CL III/IV SOUTH1
 17747  Bethesda Park  01:15 PM  Park 14 vs 12Georgia FC 01 Premier- CL III/IV SOUTH 1 vs.Macon United Navy- CL III/IV SOUTH4
 17749  McCurry Park  03:00 PM  22 16 vs 113AFC Lightning 01 Premier- CL III/IV SOUTH 2 vs.Roswell Santos Blue- CL III/IV SOUTH2

Bracket - Sunday, September 15, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17761  McCurry Park  10:00 AM  22 16 vs 14AFC Lightning 01 Premier- CL III/IV SOUTH 1 vs.Georgia FC 01 Premier- CL III/IV SOUTH2
 17765  Concorde Ashford Dunwoody  01:00 PM  1 110 vs 113Concorde Fire Central White- CL III/IV SOUTH 3 vs.Roswell Santos Blue- CL III/IV SOUTH2
 17829  CGSA - Warner Robins  01:00 PM  10 17 vs 18CGSA Strikers- CL III/IV SOUTH 0 vs.Excel FC 01 Blue- CL III/IV SOUTH6
 17778  North Mount Carmel Park  04:30 PM  11 111 vs 13TSC 02 Boys Elite- CL III/IV SOUTH 3 vs.CSA Impact Gold- CL III/IV SOUTH2

Bracket - Saturday, September 21, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17759  Concorde Ridgeview  09:00 AM  1 110 vs 111Concorde Fire Central White- CL III/IV SOUTH 1 vs.TSC 02 Boys Elite- CL III/IV SOUTH0
 17756  CGSA - Warner Robins  11:00 AM  10 17 vs 114CGSA Strikers- CL III/IV SOUTH 0 vs.Atlanta Fire United Gold - CL III/IV SOUTH4

Bracket - Sunday, September 22, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17821  Chatham Co Soccer Complex  01:00 PM  3 15 vs 18SSA Savannah United Premier 00/01- CL III/IV SOUTH 3 vs.Excel FC 01 Blue- CL III/IV SOUTH3
 17818  MSC  02:30 PM  1 12 vs 111Macon United Navy- CL III/IV SOUTH 1 vs.TSC 02 Boys Elite- CL III/IV SOUTH3
 17820  Bethesda Park  03:00 PM  Park 14 vs 19Georgia FC 01 Premier- CL III/IV SOUTH 3 vs.Buckhead FC Blue- CL III/IV SOUTH2
 17767  BSC  04:00 PM  3 16 vs 11AFC Lightning 01 Premier- CL III/IV SOUTH 2 vs.CFC Red Star Elite- CL III/IV SOUTH5

Bracket - Saturday, September 28, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17763  Tyus Park  10:30 AM  2 18 vs 12Excel FC 01 Blue- CL III/IV SOUTH 0 vs.Macon United Navy- CL III/IV SOUTH2
 17760  CYSA  03:00 PM  11 11 vs 15CFC Red Star Elite- CL III/IV SOUTH 3 vs.SSA Savannah United Premier 00/01- CL III/IV SOUTH2
 17766  North Mount Carmel Park  03:00 PM  5 111 vs 112TSC 02 Boys Elite- CL III/IV SOUTH 0 vs.NASA B19 Select- CL III/IV SOUTH0
 17762  CGSA - Warner Robins  03:00 PM  10 17 vs 13CGSA Strikers- CL III/IV SOUTH 0 vs.CSA Impact Gold- CL III/IV SOUTH4

Bracket - Sunday, September 29, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17826  Bethesda Park  03:00 PM  Park 14 vs 111Georgia FC 01 Premier- CL III/IV SOUTH 2 vs.TSC 02 Boys Elite- CL III/IV SOUTH4
 17786  Grimes Bridge  03:45 PM  1 113 vs 13Roswell Santos Blue- CL III/IV SOUTH 3 vs.CSA Impact Gold- CL III/IV SOUTH2
 17817  Bunten Road Park  04:00 PM  2 114 vs 112Atlanta Fire United Gold - CL III/IV SOUTH 1 vs.NASA B19 Select- CL III/IV SOUTH2

Bracket - Saturday, October 05, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17769  Tyus Park  12:00 PM  2 18 vs 14Excel FC 01 Blue- CL III/IV SOUTH 8 vs.Georgia FC 01 Premier- CL III/IV SOUTH0
 17771  Concorde Ridgeview  01:00 PM  1 110 vs 12Concorde Fire Central White- CL III/IV SOUTH 3 vs.Macon United Navy- CL III/IV SOUTH2

Bracket - Sunday, October 06, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17827  Chatham Co Soccer Complex  11:00 AM  4 15 vs 110SSA Savannah United Premier 00/01- CL III/IV SOUTH 2 vs.Concorde Fire Central White- CL III/IV SOUTH0
 17798  Grimes Bridge  01:00 PM  1 113 vs 17Roswell Santos Blue- CL III/IV SOUTH 5 vs.CGSA Strikers- CL III/IV SOUTH1
 17823  Bunten Road Park  01:00 PM  2 114 vs 11Atlanta Fire United Gold - CL III/IV SOUTH 0 vs.CFC Red Star Elite- CL III/IV SOUTH2

Bracket - Saturday, October 12, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17776  Windsor Parkway Sports Complex  11:00 AM  7 19 vs 15Buckhead FC Blue- CL III/IV SOUTH 0 vs.SSA Savannah United Premier 00/01- CL III/IV SOUTH11
 17780  Grimes Bridge  02:15 PM  1 113 vs 114Roswell Santos Blue- CL III/IV SOUTH 0 vs.Atlanta Fire United Gold - CL III/IV SOUTH2
 17775  Tyus Park  05:30 PM  4 18 vs 16Excel FC 01 Blue- CL III/IV SOUTH 3 vs.AFC Lightning 01 Premier- CL III/IV SOUTH1

Bracket - Sunday, October 13, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17816  CYSA  01:00 PM  11 11 vs 113CFC Red Star Elite- CL III/IV SOUTH 3 vs.Roswell Santos Blue- CL III/IV SOUTH1
 17808  Bethesda Park  01:00 PM  Bute 14 vs 15Georgia FC 01 Premier- CL III/IV SOUTH 0 vs.SSA Savannah United Premier 00/01- CL III/IV SOUTH4
 17825  Badger Creek Complex  02:45 PM  3 13 vs 112CSA Impact Gold- CL III/IV SOUTH 2 vs.NASA B19 Select- CL III/IV SOUTH0

Bracket - Saturday, October 19, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17787  Scott Hudgens Park  11:00 AM  5 114 vs 12Atlanta Fire United Gold - CL III/IV SOUTH 1 vs.Macon United Navy- CL III/IV SOUTH2
 17781  Tyus Park  12:00 PM  4 18 vs 11Excel FC 01 Blue- CL III/IV SOUTH 0 vs.CFC Red Star Elite- CL III/IV SOUTH1
 17782  Windsor Parkway Sports Complex  01:00 PM  6 19 vs 17Buckhead FC Blue- CL III/IV SOUTH 4 vs.CGSA Strikers- CL III/IV SOUTH3
 17784  North Mount Carmel Park  03:00 PM  5 111 vs 15TSC 02 Boys Elite- CL III/IV SOUTH 0 vs.SSA Savannah United Premier 00/01- CL III/IV SOUTH2
 17785  UQP  03:00 PM  02 112 vs 14NASA B19 Select- CL III/IV SOUTH 1 vs.Georgia FC 01 Premier- CL III/IV SOUTH1
 17783  Concorde Ridgeview  05:45 PM  1 110 vs 16Concorde Fire Central White- CL III/IV SOUTH 3 vs.AFC Lightning 01 Premier- CL III/IV SOUTH0

Bracket - Sunday, October 20, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17768  CGSA - Warner Robins  01:00 PM  9 17 vs 15CGSA Strikers- CL III/IV SOUTH 0 vs.SSA Savannah United Premier 00/01- CL III/IV SOUTH6
 17828  McCurry Park  02:00 PM  25 16 vs 19AFC Lightning 01 Premier- CL III/IV SOUTH 2 vs.Buckhead FC Blue- CL III/IV SOUTH0

Bracket - Saturday, October 26, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17791  UQP  09:00 AM  02 112 vs 16NASA B19 Select- CL III/IV SOUTH 2 vs.AFC Lightning 01 Premier- CL III/IV SOUTH1
 17790  North Mount Carmel Park  10:30 AM  11 111 vs 17TSC 02 Boys Elite- CL III/IV SOUTH 5 vs.CGSA Strikers- CL III/IV SOUTH4
 17794  MSC  12:00 PM  4 12 vs 13Macon United Navy- CL III/IV SOUTH 1 vs.CSA Impact Gold- CL III/IV SOUTH1
 17793  Scott Hudgens Park  01:00 PM  6 114 vs 14Atlanta Fire United Gold - CL III/IV SOUTH 3 vs.Georgia FC 01 Premier- CL III/IV SOUTH1
 17788  CYSA  01:30 PM  3 11 vs 19CFC Red Star Elite- CL III/IV SOUTH 10 vs.Buckhead FC Blue- CL III/IV SOUTH0
 17789  Concorde Ashford Dunwoody  03:15 PM  1 110 vs 18Concorde Fire Central White- CL III/IV SOUTH 4 vs.Excel FC 01 Blue- CL III/IV SOUTH2
 17792  Grimes Bridge  04:00 PM  1 113 vs 15Roswell Santos Blue- CL III/IV SOUTH 0 vs.SSA Savannah United Premier 00/01- CL III/IV SOUTH4

Bracket - Sunday, October 27, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17822  McCurry Park  09:00 AM  22 16 vs 17AFC Lightning 01 Premier- CL III/IV SOUTH 0 vs.CGSA Strikers- CL III/IV SOUTH0
 17746  CYSA  01:00 PM  10 11 vs 13CFC Red Star Elite- CL III/IV SOUTH 3 vs.CSA Impact Gold- CL III/IV SOUTH2
 17779  UQP  03:00 PM  01 112 vs 12NASA B19 Select- CL III/IV SOUTH 2 vs.Macon United Navy- CL III/IV SOUTH2
 17764  Windsor Parkway Sports Complex  03:30 PM  6 19 vs 114Buckhead FC Blue- CL III/IV SOUTH 0 vs.Atlanta Fire United Gold - CL III/IV SOUTH9

Bracket - Saturday, November 02, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17801  Badger Creek Complex  08:30 AM  4 13 vs 14CSA Impact Gold- CL III/IV SOUTH 5 vs.Georgia FC 01 Premier- CL III/IV SOUTH0
 17799  Scott Hudgens Park  01:00 PM  5 114 vs 16Atlanta Fire United Gold - CL III/IV SOUTH 2 vs.AFC Lightning 01 Premier- CL III/IV SOUTH0
 17795  Concorde Ridgeview  02:30 PM  1 110 vs 11Concorde Fire Central White- CL III/IV SOUTH 0 vs.CFC Red Star Elite- CL III/IV SOUTH2
 17796  North Mount Carmel Park  03:00 PM  11 111 vs 19TSC 02 Boys Elite- CL III/IV SOUTH 4 vs.Buckhead FC Blue- CL III/IV SOUTH1
 17797  UQP  03:00 PM  01 112 vs 18NASA B19 Select- CL III/IV SOUTH 1 vs.Excel FC 01 Blue- CL III/IV SOUTH1
 17800  MSC  04:00 PM  1 12 vs 15Macon United Navy- CL III/IV SOUTH 0 vs.SSA Savannah United Premier 00/01- CL III/IV SOUTH1

Bracket - Sunday, November 03, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17770  Windsor Parkway Sports Complex  09:00 AM  6 19 vs 13Buckhead FC Blue- CL III/IV SOUTH 2 vs.CSA Impact Gold- CL III/IV SOUTH13
 17824  MSC  11:00 AM  1 12 vs 113Macon United Navy- CL III/IV SOUTH 2 vs.Roswell Santos Blue- CL III/IV SOUTH2

Bracket - Friday, November 08, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17807  TBD   --    --  13 vs 16CSA Impact Gold- CL III/IV SOUTH 3 vs.AFC Lightning 01 Premier- CL III/IV SOUTH0

Bracket - Saturday, November 09, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17804  Grimes Bridge  09:00 AM  1 113 vs 19Roswell Santos Blue- CL III/IV SOUTH 10 vs.Buckhead FC Blue- CL III/IV SOUTH0
 17805  Scott Hudgens Park  11:00 AM  6 114 vs 18Atlanta Fire United Gold - CL III/IV SOUTH 2 vs.Excel FC 01 Blue- CL III/IV SOUTH2
 17806  MSC  12:00 PM  4 12 vs 17Macon United Navy- CL III/IV SOUTH 4 vs.CGSA Strikers- CL III/IV SOUTH1
 17802  CYSA  02:00 PM  10 11 vs 111CFC Red Star Elite- CL III/IV SOUTH 3 vs.TSC 02 Boys Elite- CL III/IV SOUTH1
 17803  Noonday Pk  03:00 PM  02 112 vs 110NASA B19 Select- CL III/IV SOUTH 0 vs.Concorde Fire Central White- CL III/IV SOUTH1

Bracket - Sunday, November 10, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17819  Badger Creek Complex  11:00 AM  4 13 vs 110CSA Impact Gold- CL III/IV SOUTH 2 vs.Concorde Fire Central White- CL III/IV SOUTH1
 17753  Bethesda Park  11:00 AM  Park 14 vs 11Georgia FC 01 Premier- CL III/IV SOUTH 0 vs.CFC Red Star Elite- CL III/IV SOUTH5
 17815  Chatham Co Soccer Complex  01:00 PM  3 15 vs 16SSA Savannah United Premier 00/01- CL III/IV SOUTH 5 vs.AFC Lightning 01 Premier- CL III/IV SOUTH0
 17758  Windsor Parkway Sports Complex  01:00 PM  7 19 vs 112Buckhead FC Blue- CL III/IV SOUTH 1 vs.NASA B19 Select- CL III/IV SOUTH3

Bracket - Saturday, November 16, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17809  UQP  11:00 AM  02 112 vs 11NASA B19 Select- CL III/IV SOUTH 0 vs.CFC Red Star Elite- CL III/IV SOUTH1
 17812  MSC  12:00 PM  4 12 vs 19Macon United Navy- CL III/IV SOUTH 9 vs.Buckhead FC Blue- CL III/IV SOUTH0
 17811  Scott Hudgens Park  02:00 PM  1 114 vs 110Atlanta Fire United Gold - CL III/IV SOUTH 1 vs.Concorde Fire Central White- CL III/IV SOUTH3
 17814  Bethesda Park  03:15 PM  Park 14 vs 17Georgia FC 01 Premier- CL III/IV SOUTH 2 vs.CGSA Strikers- CL III/IV SOUTH2
 17813  Badger Creek Complex  03:30 PM  4 13 vs 18CSA Impact Gold- CL III/IV SOUTH 0 vs.Excel FC 01 Blue- CL III/IV SOUTH2
 17810  Grimes Bridge  04:00 PM  1 113 vs 111Roswell Santos Blue- CL III/IV SOUTH 7 vs.TSC 02 Boys Elite- CL III/IV SOUTH2

Bracket - Sunday, November 17, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17752  Windsor Parkway Sports Complex  11:00 AM  6 19 vs 110Buckhead FC Blue- CL III/IV SOUTH 4 vs.Concorde Fire Central White- CL III/IV SOUTH4
 17773  UQP  01:00 PM  01 112 vs 113NASA B19 Select- CL III/IV SOUTH 0 vs.Roswell Santos Blue- CL III/IV SOUTH0






Affinity Sports Copyright 2013, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.