Fall 2013 Athena & Classic
Team Schedules - BU16 Classic I
Affinity Sports iPhone App for schedules is available to DOWNLOAD in App Store. Schedule Mobile Web pages for all phones is also available by clicking HERE. You may add its bookmark to phone's home screen.
     

Bracket      


ALL A      


Winner of bracket based on total points after round robin play.
  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
 A6 : CSA Impact Gold - CL I5522552555552558 21  8  13 0
 A1 : NASA B16 Elite - CL I5055250555555557 26  4  16 0
 A5 : DDYSC 98 Wolves Elite - CL I5552255555055256 21  18  7 1
 A4 : Atlanta Fire United Gold - CL I5025550255552046 11  13  10 0
 A2 : Rush 97/98 - CL I2020550555552243 12  18  12 1
 A12 : United FA 98 Elite- CL I5202555025000536 5  22  4 0
 A8 : Chiefs Premier 98 - CL I0520500552050534 3  22  14 0
 A3 : SSA Chelsea 98B Elite - CL I0055055500050030 -1  24  11 1
 A11 : CFC Red Star Elite - CL I5550222005000228 -9  35  9 1
 A14 : Atlanta Fire United Elite - CL I0555200050000527 -4  35  15 1
 A10 : GSA 98 Red - CL I5505205050000027 -5  22  13 1
 A7 : 98 Norcross Fury Gold - CL I0000200055255024 -11  25  9 0
 A13 : AFC Lightning 98 Gold - CL I0250005005050022 -24  47  12 1
 A15 : SSA Chelsea 98B Premier Green - CL I0000000000552012 -24  47  5 1
 A9 : NASA B16 Premier - CL I0500000000500010 -21  31  12 1

Bracket - Saturday, September 07, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19121  Noonday Pk  09:00 AM  02 A9 vs A10NASA B16 Premier - CL I 0 vs.GSA 98 Red - CL I2
 19117  Wade Walker Park  01:00 PM  04 A5 vs A14DDYSC 98 Wolves Elite - CL I 5 vs.Atlanta Fire United Elite - CL I3
 19120  Silverbacks Park  01:00 PM  Stad A8 vs A11Chiefs Premier 98 - CL I 0 vs.CFC Red Star Elite - CL I1
 19116  Scott Hudgens Park  04:00 PM  5 A4 vs A15Atlanta Fire United Gold - CL I 4 vs.SSA Chelsea 98B Premier Green - CL I0

Bracket - Sunday, September 08, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19202  Mudcreek  01:00 PM  MC 3 A3 vs A10SSA Chelsea 98B Elite - CL I 0 vs.GSA 98 Red - CL I1
 19166  CYSA  03:00 PM  11 A11 vs A7CFC Red Star Elite - CL I 6 vs.98 Norcross Fury Gold - CL I0
 19156  Scott Hudgens Park  03:00 PM  1 A14 vs A15Atlanta Fire United Elite - CL I 6 vs.SSA Chelsea 98B Premier Green - CL I3

Bracket - Saturday, September 14, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19128  CYSA  05:00 PM  11 A11 vs A10CFC Red Star Elite - CL I 1 vs.GSA 98 Red - CL I0

Bracket - Sunday, September 15, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19125  Norcross, Pinckneyville Park  01:00 PM  5 A7 vs A1498 Norcross Fury Gold - CL I 1 vs.Atlanta Fire United Elite - CL I3

Bracket - Saturday, September 21, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19130  Wade Walker Park  09:00 AM  02 A5 vs A3DDYSC 98 Wolves Elite - CL I 1 vs.SSA Chelsea 98B Elite - CL I0
 19129  Scott Hudgens Park  11:00 AM  5 A4 vs A1Atlanta Fire United Gold - CL I 0 vs.NASA B16 Elite - CL I3
 19135  CYSA  04:00 PM  10 A11 vs A12CFC Red Star Elite - CL I 1 vs.United FA 98 Elite- CL I2

Bracket - Sunday, September 22, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19201  Stars Athletic Club  12:00 PM  2 A2 vs A11Rush 97/98 - CL I 2 vs.CFC Red Star Elite - CL I2
 19158  Noonday Pk  03:00 PM  02 A9 vs A7NASA B16 Premier - CL I 2 vs.98 Norcross Fury Gold - CL I0
 19149  McCurry Park  06:00 PM  24 A13 vs A14AFC Lightning 98 Gold - CL I 2 vs.Atlanta Fire United Elite - CL I5

Bracket - Saturday, September 28, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19139  Silverbacks Park  08:00 AM  Ren A8 vs A2Chiefs Premier 98 - CL I 2 vs.Rush 97/98 - CL I1
 19136  Noonday Pk  09:00 AM  02 A1 vs A5NASA B16 Elite - CL I 0 vs.DDYSC 98 Wolves Elite - CL I2
 19140  GSA  09:00 AM  Spen A10 vs A15GSA 98 Red - CL I 4 vs.SSA Chelsea 98B Premier Green - CL I2
 19141  CYSA  01:00 PM  10 A11 vs A14CFC Red Star Elite - CL I 1 vs.Atlanta Fire United Elite - CL I1
 19142  South Forsyth  03:00 PM  2 A12 vs A13United FA 98 Elite- CL I 2 vs.AFC Lightning 98 Gold - CL I2

Bracket - Sunday, September 29, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19204  Wade Walker Park  12:00 PM  02 A5 vs A8DDYSC 98 Wolves Elite - CL I 2 vs.Chiefs Premier 98 - CL I2
 19199  Bunten Road Park  01:00 PM  1 A14 vs A1Atlanta Fire United Elite - CL I 0 vs.NASA B16 Elite - CL I3
 19208  Marathon Park  01:00 PM  1 A3 vs A12SSA Chelsea 98B Elite - CL I 3 vs.United FA 98 Elite- CL I1
 19180  McCurry Park  02:00 PM  24 A13 vs A9AFC Lightning 98 Gold - CL I 3 vs.NASA B16 Premier - CL I0
 19205  Badger Creek Complex  04:00 PM  3 A6 vs A7CSA Impact Gold - CL I 3 vs.98 Norcross Fury Gold - CL I2
 19209  Scott Hudgens Park  05:00 PM  1 A4 vs A11Atlanta Fire United Gold - CL I 2 vs.CFC Red Star Elite - CL I2

Bracket - Saturday, October 05, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19147  GSA  11:00 AM  Spen A10 vs A2GSA 98 Red - CL I 1 vs.Rush 97/98 - CL I1
 19144  Norcross, Pinckneyville Park  11:00 AM  5 A7 vs A598 Norcross Fury Gold - CL I 1 vs.DDYSC 98 Wolves Elite - CL I1
 19211  Badger Creek Complex  01:00 PM  4 A6 vs A9CSA Impact Gold - CL I 1 vs.NASA B16 Premier - CL I0
 19145  Silverbacks Park  05:00 PM  Stad A8 vs A4Chiefs Premier 98 - CL I 0 vs.Atlanta Fire United Gold - CL I1

Bracket - Sunday, October 06, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19219  Pleasantdale Park  09:00 AM  2 A8 vs A9Chiefs Premier 98 - CL I 3 vs.NASA B16 Premier - CL I1
 19183  Stars Athletic Club  03:00 PM  2 A2 vs A5Rush 97/98 - CL I 2 vs.DDYSC 98 Wolves Elite - CL I3
 19215  Bunten Road Park  05:00 PM  1 A4 vs A13Atlanta Fire United Gold - CL I 3 vs.AFC Lightning 98 Gold - CL I0

Bracket - Friday, October 11, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19167  Fowler Park  07:30 PM  5 A12 vs A6United FA 98 Elite- CL I 0 vs.CSA Impact Gold - CL I0

Bracket - Saturday, October 12, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19152  Noonday Pk  11:00 AM  02 A9 vs A5NASA B16 Premier - CL I 1 vs.DDYSC 98 Wolves Elite - CL I4
 19150  Noonday Pk  01:00 PM  02 A1 vs A7NASA B16 Elite - CL I 1 vs.98 Norcross Fury Gold - CL I0
 19154  CYSA  04:30 PM  10 A11 vs A3CFC Red Star Elite - CL I 2 vs.SSA Chelsea 98B Elite - CL I4
 19153  GSA  05:45 PM  Spen A10 vs A4GSA 98 Red - CL I 0 vs.Atlanta Fire United Gold - CL I1

Bracket - Sunday, October 13, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19127  Noonday Pk  01:00 PM  02 A9 vs A12NASA B16 Premier - CL I 1 vs.United FA 98 Elite- CL I4
 19134  GSA  04:30 PM  Spen A10 vs A13GSA 98 Red - CL I 4 vs.AFC Lightning 98 Gold - CL I0
 19143  Badger Creek Complex  05:45 PM  4 A6 vs A1CSA Impact Gold - CL I 0 vs.NASA B16 Elite - CL I0

Bracket - Wednesday, October 16, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19118  Badger Creek Complex  07:30 PM  3 A6 vs A13CSA Impact Gold - CL I 2 vs.AFC Lightning 98 Gold - CL I0

Bracket - Saturday, October 19, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19159  GSA  09:00 AM  XRoa A10 vs A6GSA 98 Red - CL I 1 vs.CSA Impact Gold - CL I2
 19163  Scott Hudgens Park  09:00 AM  5 A14 vs A2Atlanta Fire United Elite - CL I 2 vs.Rush 97/98 - CL I3
 19160  CYSA  01:00 PM  11 A11 vs A5CFC Red Star Elite - CL I 0 vs.DDYSC 98 Wolves Elite - CL I4
 19161  South Forsyth  03:00 PM  1 A12 vs A4United FA 98 Elite- CL I 2 vs.Atlanta Fire United Gold - CL I0
 19162  McCurry Park  03:00 PM  24 A13 vs A3AFC Lightning 98 Gold - CL I 3 vs.SSA Chelsea 98B Elite - CL I2
 19157  Pleasantdale Park  06:00 PM  2 A8 vs A1Chiefs Premier 98 - CL I 0 vs.NASA B16 Elite - CL I1

Bracket - Sunday, October 20, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19148  South Forsyth  11:00 AM  2 A12 vs A15United FA 98 Elite- CL I 5 vs.SSA Chelsea 98B Premier Green - CL I0
 19115  Stars Athletic Club  01:00 PM  1 A2 vs A1Rush 97/98 - CL I 2 vs.NASA B16 Elite - CL I1
 19214  Marathon Park  01:00 PM  3 A3 vs A14SSA Chelsea 98B Elite - CL I 3 vs.Atlanta Fire United Elite - CL I2

Bracket - Wednesday, October 23, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19193  South Forsyth  07:30 PM  4 A12 vs A14United FA 98 Elite- CL I 1 vs.Atlanta Fire United Elite - CL I2
 19137  Badger Creek Complex  07:30 PM  4 A6 vs A4CSA Impact Gold - CL I 0 vs.Atlanta Fire United Gold - CL I0

Bracket - Saturday, October 26, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19165  GSA  09:00 AM  Schr A10 vs A8GSA 98 Red - CL I 2 vs.Chiefs Premier 98 - CL I1
 19170  Wall to Wall Sports Center  09:00 AM  1 A15 vs A3SSA Chelsea 98B Premier Green - CL I 1 vs.SSA Chelsea 98B Elite - CL I3
 19164  Metro North Pk  01:00 PM  1 A1 vs A9NASA B16 Elite - CL I 3 vs.NASA B16 Premier - CL I0
 19169  Scott Hudgens Park  03:00 PM  6 A14 vs A4Atlanta Fire United Elite - CL I 2 vs.Atlanta Fire United Gold - CL I5
 19168  McCurry Park  05:00 PM  22 A13 vs A5AFC Lightning 98 Gold - CL I 2 vs.DDYSC 98 Wolves Elite - CL I5

Bracket - Sunday, October 27, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19126  Pleasantdale Park  04:30 PM  2 A8 vs A13Chiefs Premier 98 - CL I 5 vs.AFC Lightning 98 Gold - CL I2
 19138  Norcross, Pinckneyville Park  05:30 PM  5 A7 vs A398 Norcross Fury Gold - CL I 1 vs.SSA Chelsea 98B Elite - CL I2
 19131  Badger Creek Complex  06:00 PM  4 A6 vs A2CSA Impact Gold - CL I 2 vs.Rush 97/98 - CL I1

Bracket - Monday, October 28, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19132  Pleasantdale Park  07:00 PM  2 A8 vs A15Chiefs Premier 98 - CL I 2 vs.SSA Chelsea 98B Premier Green - CL I0

Bracket - Saturday, November 02, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19176  Wall to Wall Sports Center  09:00 AM  1 A15 vs A5SSA Chelsea 98B Premier Green - CL I 3 vs.DDYSC 98 Wolves Elite - CL I4
 19171  GSA  11:00 AM  Schr A10 vs A1GSA 98 Red - CL I 0 vs.NASA B16 Elite - CL I5
 19175  Scott Hudgens Park  11:00 AM  5 A14 vs A6Atlanta Fire United Elite - CL I 1 vs.CSA Impact Gold - CL I2
 19172  CYSA  12:00 PM  11 A11 vs A9CFC Red Star Elite - CL I 2 vs.NASA B16 Premier - CL I1
 19173  South Forsyth  03:00 PM  1 A12 vs A8United FA 98 Elite- CL I 2 vs.Chiefs Premier 98 - CL I2
 19177  Stars Athletic Club  03:00 PM  1 A2 vs A3Rush 97/98 - CL I 2 vs.SSA Chelsea 98B Elite - CL I0

Bracket - Sunday, November 03, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19151  Pleasantdale Park  01:00 PM  2 A8 vs A6Chiefs Premier 98 - CL I 1 vs.CSA Impact Gold - CL I4
 19195  Noonday Pk  01:00 PM  02 A9 vs A2NASA B16 Premier - CL I 2 vs.Rush 97/98 - CL I3
 19174  McCurry Park  02:00 PM  23 A13 vs A7AFC Lightning 98 Gold - CL I 1 vs.98 Norcross Fury Gold - CL I0
 19122  Noonday Pk  03:00 PM  03 A1 vs A3NASA B16 Elite - CL I 1 vs.SSA Chelsea 98B Elite - CL I0

Bracket - Wednesday, November 06, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19133  Noonday Pk  08:00 PM  01 A9 vs A14NASA B16 Premier - CL I 1 vs.Atlanta Fire United Elite - CL I0

Bracket - Thursday, November 07, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19213  Stars Athletic Club  08:00 PM  2 A2 vs A15Rush 97/98 - CL I 4 vs.SSA Chelsea 98B Premier Green - CL I1
 19191  TBD AC   --    --  A4 vs A5Atlanta Fire United Gold - CL I 2 vs.DDYSC 98 Wolves Elite - CL I0

Bracket - Saturday, November 09, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19184  Mudcreek  08:30 AM  MC 4 A3 vs A4SSA Chelsea 98B Elite - CL I 2 vs.Atlanta Fire United Gold - CL I3
 19181  Scott Hudgens Park  09:00 AM  6 A14 vs A8Atlanta Fire United Elite - CL I 2 vs.Chiefs Premier 98 - CL I4
 19182  Wall to Wall Sports Center  09:00 AM  1 A15 vs A7SSA Chelsea 98B Premier Green - CL I 1 vs.98 Norcross Fury Gold - CL I3
 19178  Noonday Pk  01:00 PM  01 A1 vs A11NASA B16 Elite - CL I 6 vs.CFC Red Star Elite - CL I0
 19179  South Forsyth  05:00 PM  1 A12 vs A10United FA 98 Elite- CL I 4F vs.GSA 98 Red - CL I
Forfeited Game
0

Bracket - Sunday, November 10, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19206  Noonday Pk  01:00 PM  01 A1 vs A15NASA B16 Elite - CL I 2 vs.SSA Chelsea 98B Premier Green - CL I0
 19210  Wade Walker Park  01:00 PM  04 A5 vs A10DDYSC 98 Wolves Elite - CL I 2 vs.GSA 98 Red - CL I0
 19212  Norcross, Pinckneyville Park  03:00 PM  4 A7 vs A898 Norcross Fury Gold - CL I 1 vs.Chiefs Premier 98 - CL I0
 19146  Noonday Pk  03:00 PM  01 A9 vs A3NASA B16 Premier - CL I 0 vs.SSA Chelsea 98B Elite - CL I2
 19155  Fowler Park  05:00 PM  5 A12 vs A2United FA 98 Elite- CL I 0 vs.Rush 97/98 - CL I3

Bracket - Wednesday, November 13, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19207  Stars Athletic Club  08:00 PM  2 A2 vs A13Rush 97/98 - CL I 5 vs.AFC Lightning 98 Gold - CL I0

Bracket - Saturday, November 16, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19188  Wall to Wall Sports Center  09:00 AM  1 A15 vs A9SSA Chelsea 98B Premier Green - CL I 2 vs.NASA B16 Premier - CL I1
 19189  Stars Athletic Club  11:00 AM  2 A2 vs A7Rush 97/98 - CL I 1 vs.98 Norcross Fury Gold - CL I1
 19190  Mudcreek  12:00 PM  MC 4 A3 vs A6SSA Chelsea 98B Elite - CL I 0 vs.CSA Impact Gold - CL I3
 19187  Scott Hudgens Park  03:30 PM  1 A14 vs A10Atlanta Fire United Elite - CL I 2 vs.GSA 98 Red - CL I1
 19185  South Forsyth  05:00 PM  1 A12 vs A1United FA 98 Elite- CL I 0 vs.NASA B16 Elite - CL I3
 19186  McCurry Park  05:00 PM  21 A13 vs A11AFC Lightning 98 Gold - CL I 3 vs.CFC Red Star Elite - CL I2

Bracket - Sunday, November 17, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19200  Wall to Wall Sports Center  01:00 PM  1 A15 vs A13SSA Chelsea 98B Premier Green - CL I 8 vs.AFC Lightning 98 Gold - CL I2
 19203  Scott Hudgens Park  01:00 PM  5 A4 vs A9Atlanta Fire United Gold - CL I 2 vs.NASA B16 Premier - CL I0
 19218  Norcross, Pinckneyville Park  01:00 PM  4 A7 vs A1098 Norcross Fury Gold - CL I 1 vs.GSA 98 Red - CL I0
 19196  Marathon Park  01:30 PM  1 A3 vs A8SSA Chelsea 98B Elite - CL I 2 vs.Chiefs Premier 98 - CL I3
 19216  Wade Walker Park  03:00 PM  02 A5 vs A12DDYSC 98 Wolves Elite - CL I 5 vs.United FA 98 Elite- CL I1
 19217  Badger Creek Complex  03:15 PM  4 A6 vs A11CSA Impact Gold - CL I 7 vs.CFC Red Star Elite - CL I1

Bracket - Tuesday, November 19, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19192  Noonday Pk  07:30 PM  01 A1 vs A13NASA B16 Elite - CL I 4 vs.AFC Lightning 98 Gold - CL I0

Bracket - Wednesday, November 20, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19123  Gary Pirkle  07:30 PM  1 A4 vs A2Atlanta Fire United Gold - CL I 1 vs.Rush 97/98 - CL I1

Bracket - Thursday, November 21, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19198  Badger Creek Complex  07:45 PM  1 A6 vs A5CSA Impact Gold - CL I 1 vs.DDYSC 98 Wolves Elite - CL I1

Bracket - Saturday, November 23, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19194  Wall to Wall Sports Center  09:00 AM  1 A15 vs A11SSA Chelsea 98B Premier Green - CL I 3 vs.CFC Red Star Elite - CL I3
 19197  Scott Hudgens Park  09:00 AM  1 A4 vs A7Atlanta Fire United Gold - CL I 0 vs.98 Norcross Fury Gold - CL I1

Bracket - Sunday, November 24, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19124  Badger Creek Complex  02:00 PM  4 A6 vs A15CSA Impact Gold - CL I 4 vs.SSA Chelsea 98B Premier Green - CL I0

Bracket - Wednesday, December 04, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19119  Norcross, Pinckneyville Park  07:30 PM  3 A7 vs A1298 Norcross Fury Gold - CL I 0 vs.United FA 98 Elite- CL I4






Affinity Sports Copyright 2013, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.