Fall 2013 Athena & Classic
Team Schedules - BU13 Classic V
Affinity Sports iPhone App for schedules is available to DOWNLOAD in App Store. Schedule Mobile Web pages for all phones is also available by clicking HERE. You may add its bookmark to phone's home screen.
     

Bracket      


ALL A      


Winner of bracket based on total points after round robin play.
  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
 A14 : Athens United - CL V5555555555555570 49  9  3 1
 A2 : Smyrna Soccer- CL V5555555055555565 48  14  2 0
 A4 : Concorde Fire North Black- CL V5205555555055557 26  32  0 0
 A8 : Georgia Express FC 01- CL V2255552055050546 15  36  0 0
 A7 : DSC 01B Revolution Green- CL V5052555550250044 13  24  0 0
 A10 : SSA Chelsea 01B Select White 2- CL V0550505055222541 9  22  1 0
 A9 : Rush Nero 00/01- CL V2505502500550539 15  20  1 0
 A15 : SSA Chelsea 01B Select Yellow 15050000555505035 -8  29  0 0
 A3 : Chiefs Blue 01- CL V0020052550005529 -6  26  0 0
 A5 : CSA Impact Red- CL V5502000050005527 -11  33  3 0
 A1 : Concorde Fire Central Red- CL V0025250000255026 -15  44  0 0
 A6 : DDYSC 01 Wolves Premier- CL V0200000505000012 -31  79  0 0
 A12 : United FA 01 Silver- CL V0005050000020012 -28  58  0 0
 A13 : United FA 01 White-Dawson- CL V020000000000507 -40  92  1 0
 A11 : NGSA Rapids- CL V002000002000004 -36  54  0 0

Bracket - Saturday, September 07, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17831  Pleasantdale Park  09:30 AM  2 A3 vs A14Chiefs Blue 01- CL V 0 vs.Athens United - CL V6
 17835  Rabbit Hill Park  11:00 AM  2 A7 vs A10DSC 01B Revolution Green- CL V 2 vs.SSA Chelsea 01B Select White 2- CL V1
 17832  Johns Creek UMC  01:00 PM  1 A4 vs A13Concorde Fire North Black- CL V 11 vs.United FA 01 White-Dawson- CL V2
 17830  River Line Park  01:30 PM  6 A2 vs A1Smyrna Soccer- CL V 12 vs.Concorde Fire Central Red- CL V0
 17833  Badger Creek Complex  03:15 PM  1 A5 vs A12CSA Impact Red- CL V 3 vs.United FA 01 Silver- CL V0
 17836  Shakerag Elementary  06:15 PM  1 A8 vs A9Georgia Express FC 01- CL V 1 vs.Rush Nero 00/01- CL V1

Bracket - Sunday, September 08, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 21254  Galloway Athletic Complex  12:30 PM  1 A15 vs A6SSA Chelsea 01B Select Yellow 1 7 vs.DDYSC 01 Wolves Premier- CL V0
 17847  Rabbit Hill Park  01:00 PM  2 A7 vs A14DSC 01B Revolution Green- CL V 0 vs.Athens United - CL V2
 17845  Badger Creek Complex  02:45 PM  4 A5 vs A3CSA Impact Red- CL V 1 vs.Chiefs Blue 01- CL V0
 17879  Concorde Ashford Dunwoody  03:15 PM  1 A1 vs A9Concorde Fire Central Red- CL V 0 vs.Rush Nero 00/01- CL V4
 17860  Shakerag Elementary  05:00 PM  1 A8 vs A4Georgia Express FC 01- CL V 5 vs.Concorde Fire North Black- CL V5

Bracket - Saturday, September 14, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17840  Avondale Dunaire Park  09:00 AM  1 A6 vs A13DDYSC 01 Wolves Premier- CL V 3 vs.United FA 01 White-Dawson- CL V3
 21258  Galloway Athletic Complex  11:00 AM  1 A15 vs A10SSA Chelsea 01B Select Yellow 1 0 vs.SSA Chelsea 01B Select White 2- CL V3
 17838  Johns Creek UMC  02:45 PM  1 A4 vs A2Concorde Fire North Black- CL V 0 vs.Smyrna Soccer- CL V8
 17837  Concorde Ashford Dunwoody  03:00 PM  1 A1 vs A3Concorde Fire Central Red- CL V 0 vs.Chiefs Blue 01- CL V0
 17842  Shakerag Elementary  03:15 PM  1 A8 vs A11Georgia Express FC 01- CL V 5 vs.NGSA Rapids- CL V2
 17839  Badger Creek Complex  05:30 PM  2 A5 vs A14CSA Impact Red- CL V 1 vs.Athens United - CL V6

Bracket - Sunday, September 15, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 21259  NGSA, Lions Field  01:00 PM  1 A11 vs A15NGSA Rapids- CL V 0 vs.SSA Chelsea 01B Select Yellow 11
 17910  Pleasantdale Park  05:30 PM  2 A3 vs A10Chiefs Blue 01- CL V 0 vs.SSA Chelsea 01B Select White 2- CL V2
 17911  Johns Creek UMC  06:00 PM  1 A4 vs A9Concorde Fire North Black- CL V 4 vs.Rush Nero 00/01- CL V2

Bracket - Saturday, September 21, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 21255  Rabbit Hill Park  09:00 AM  1 A7 vs A15DSC 01B Revolution Green- CL V 4 vs.SSA Chelsea 01B Select Yellow 10
 17849  Stars Athletic Club  02:00 PM  2 A9 vs A12Rush Nero 00/01- CL V 4 vs.United FA 01 Silver- CL V0

Bracket - Sunday, September 22, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17900  South Forsyth  01:00 PM  1 A12 vs A1United FA 01 Silver- CL V 2 vs.Concorde Fire Central Red- CL V4
 17862  Chestnut Log  03:00 PM  7A A10 vs A2SSA Chelsea 01B Select White 2- CL V 0 vs.Smyrna Soccer- CL V9
 21257  Stars Athletic Club  04:00 PM  2 A9 vs A15Rush Nero 00/01- CL V 4 vs.SSA Chelsea 01B Select Yellow 10
 17881  Rhodes Complex  05:00 PM  1 A11 vs A7NGSA Rapids- CL V 1 vs.DSC 01B Revolution Green- CL V1

Bracket - Saturday, September 28, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17853  Rabbit Hill Park  09:00 AM  1 A7 vs A3DSC 01B Revolution Green- CL V 2 vs.Chiefs Blue 01- CL V1
 17852  Wade Walker Park  10:45 AM  02 A6 vs A4DDYSC 01 Wolves Premier- CL V 0 vs.Concorde Fire North Black- CL V10
 17851  Concorde Ridgeview  11:00 AM  1 A1 vs A5Concorde Fire Central Red- CL V 1 vs.CSA Impact Red- CL V1
 17856  Chestnut Log  11:00 AM  3 A10 vs A13SSA Chelsea 01B Select White 2- CL V 5 vs.United FA 01 White-Dawson- CL V0
 17857  NGSA, Lions Field  11:00 AM  1 A11 vs A12NGSA Rapids- CL V 0 vs.United FA 01 Silver- CL V1
 17855  Stars Athletic Club  12:00 PM  2 A9 vs A14Rush Nero 00/01- CL V 1 vs.Athens United - CL V4

Bracket - Sunday, September 29, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17913  Indian Creek Elementary  01:00 PM  1 A6 vs A7DDYSC 01 Wolves Premier- CL V 1 vs.DSC 01B Revolution Green- CL V5
 17916  Pleasantdale Park  01:30 PM  2 A3 vs A12Chiefs Blue 01- CL V 1 vs.United FA 01 Silver- CL V0
 17902  Holland Sports Complex  03:00 PM  4 A14 vs A10Athens United - CL V 2 vs.SSA Chelsea 01B Select White 2- CL V1
 21256  Sutton Middle School  04:45 PM  1 A15 vs A8SSA Chelsea 01B Select Yellow 1 1 vs.Georgia Express FC 01- CL V2
 17917  Johns Creek UMC  06:00 PM  1 A4 vs A11Concorde Fire North Black- CL V 3 vs.NGSA Rapids- CL V2

Bracket - Saturday, October 05, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17863  Rhodes Complex  09:00 AM  1 A11 vs A14NGSA Rapids- CL V 2 vs.Athens United - CL V6
 17859  Rabbit Hill Park  11:00 AM  1 A7 vs A5DSC 01B Revolution Green- CL V 5 vs.CSA Impact Red- CL V0
 17861  Stars Athletic Club  01:00 PM  1 A9 vs A3Rush Nero 00/01- CL V 1 vs.Chiefs Blue 01- CL V1
 17864  Fowler Park  01:30 PM  5 A12 vs A13United FA 01 Silver- CL V 6 vs.United FA 01 White-Dawson- CL V3
 17858  Avondale Dunaire Park  03:30 PM  1 A6 vs A1DDYSC 01 Wolves Premier- CL V 1 vs.Concorde Fire Central Red- CL V2
 21252  Galloway Athletic Complex  04:00 PM  1 A15 vs A4SSA Chelsea 01B Select Yellow 1 0 vs.Concorde Fire North Black- CL V3

Bracket - Sunday, October 06, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17908  Holland Sports Complex  01:00 PM  3 A14 vs A12Athens United - CL V 8 vs.United FA 01 Silver- CL V0
 17915  River Line Park  01:00 PM  6 A2 vs A13Smyrna Soccer- CL V 13 vs.United FA 01 White-Dawson- CL V2
 17918  Badger Creek Complex  03:00 PM  4 A5 vs A10CSA Impact Red- CL V 0 vs.SSA Chelsea 01B Select White 2- CL V2
 21249  Johns Creek UMC  04:30 PM  1 A1 vs A15Concorde Fire Central Red- CL V 0 vs.SSA Chelsea 01B Select Yellow 11

Bracket - Friday, October 11, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17891  River Line Park  07:30 PM  6 A2 vs A5Smyrna Soccer- CL V 5 vs.CSA Impact Red- CL V0

Bracket - Saturday, October 12, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17866  Shakerag Elementary  08:30 AM  1 A8 vs A6Georgia Express FC 01- CL V 9 vs.DDYSC 01 Wolves Premier- CL V1
 17869  NGSA, Lions Field  11:00 AM  1 A11 vs A3NGSA Rapids- CL V 1 vs.Chiefs Blue 01- CL V3
 17870  South Forsyth  01:00 PM  1 A12 vs A2United FA 01 Silver- CL V 0 vs.Smyrna Soccer- CL V10
 17868  Chestnut Log  05:00 PM  3 A10 vs A4SSA Chelsea 01B Select White 2- CL V 3 vs.Concorde Fire North Black- CL V5
 17865  Concorde Ashford Dunwoody  05:30 PM  1 A1 vs A7Concorde Fire Central Red- CL V 0 vs.DSC 01B Revolution Green- CL V4
 17867  Stars Athletic Club  07:30 PM  2 A9 vs A5Rush Nero 00/01- CL V 2 vs.CSA Impact Red- CL V0

Bracket - Sunday, October 13, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17909  River Line Park  01:00 AM  6 A2 vs A11Smyrna Soccer- CL V 9 vs.NGSA Rapids- CL V0
 17843  Stars Athletic Club  12:30 PM  4 A9 vs A10Rush Nero 00/01- CL V 0 vs.SSA Chelsea 01B Select White 2- CL V1
 17914  Holland Sports Complex  03:00 PM  3 A14 vs A1Athens United - CL V 5 vs.Concorde Fire Central Red- CL V0

Bracket - Saturday, October 19, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17877  Rock Creek Sports Complex  09:00 AM  1 A13 vs A3United FA 01 White-Dawson- CL V 2 vs.Chiefs Blue 01- CL V5
 17873  Stars Athletic Club  09:00 AM  1 A9 vs A7Rush Nero 00/01- CL V 0 vs.DSC 01B Revolution Green- CL V1
 17874  Chestnut Log  11:00 AM  7A A10 vs A6SSA Chelsea 01B Select White 2- CL V 13 vs.DDYSC 01 Wolves Premier- CL V1
 17876  South Forsyth  11:00 AM  2 A12 vs A4United FA 01 Silver- CL V 2 vs.Concorde Fire North Black- CL V10
 17878  Holland Sports Complex  11:00 AM  4 A14 vs A2Athens United - CL V 4 vs.Smyrna Soccer- CL V0

Bracket - Sunday, October 20, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17897  River Line Park  01:00 AM  6 A2 vs A7Smyrna Soccer- CL V 6 vs.DSC 01B Revolution Green- CL V1
 17848  Shakerag Elementary  11:15 AM  1 A8 vs A13Georgia Express FC 01- CL V 7 vs.United FA 01 White-Dawson- CL V2
 21260  Sutton Middle School  01:00 PM  1 A15 vs A12SSA Chelsea 01B Select Yellow 1 4 vs.United FA 01 Silver- CL V1
 17844  Concorde Ashford Dunwoody  05:15 PM  1 A4 vs A1Concorde Fire North Black- CL V 7 vs.Concorde Fire Central Red- CL V0

Bracket - Saturday, October 26, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17882  Fowler Park  10:30 AM  5 A12 vs A6United FA 01 Silver- CL V 0 vs.DDYSC 01 Wolves Premier- CL V2
 17885  River Line Park  01:45 PM  6 A2 vs A3Smyrna Soccer- CL V 6 vs.Chiefs Blue 01- CL V2
 17880  Chestnut Log  03:00 PM  7A A10 vs A8SSA Chelsea 01B Select White 2- CL V 0 vs.Georgia Express FC 01- CL V0
 17883  Rock Creek Sports Complex  03:00 PM  1 A13 vs A5United FA 01 White-Dawson- CL V 0 vs.CSA Impact Red- CL V6

Bracket - Sunday, October 27, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 21261  Rock Creek Sports Complex  12:00 PM  3 A13 vs A15United FA 01 White-Dawson- CL V 1 vs.SSA Chelsea 01B Select Yellow 14
 17854  Shakerag Elementary  12:15 PM  1 A8 vs A2Georgia Express FC 01- CL V 0 vs.Smyrna Soccer- CL V10
 17850  Braly  01:00 PM  5 A10 vs A11SSA Chelsea 01B Select White 2- CL V 1 vs.NGSA Rapids- CL V1
 17884  Holland Sports Complex  03:00 PM  3 A14 vs A4Athens United - CL V 5 vs.Concorde Fire North Black- CL V1
 17841  Rabbit Hill Park  03:00 PM  2 A7 vs A12DSC 01B Revolution Green- CL V 2 vs.United FA 01 Silver- CL V2

Bracket - Saturday, November 02, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17889  Rock Creek Sports Complex  09:00 AM  1 A13 vs A7United FA 01 White-Dawson- CL V 2 vs.DSC 01B Revolution Green- CL V9
 17886  Chestnut Log  11:00 AM  7A A10 vs A1SSA Chelsea 01B Select White 2- CL V 0 vs.Concorde Fire Central Red- CL V0
 17890  Holland Sports Complex  11:00 AM  4 A14 vs A6Athens United - CL V 10 vs.DDYSC 01 Wolves Premier- CL V0
 17887  NGSA, Lions Field  01:00 PM  1 A11 vs A9NGSA Rapids- CL V 1 vs.Rush Nero 00/01- CL V8
 17892  Pleasantdale Park  04:00 PM  2 A3 vs A4Chiefs Blue 01- CL V 1 vs.Concorde Fire North Black- CL V4
 17888  South Forsyth  05:00 PM  4 A12 vs A8United FA 01 Silver- CL V 0 vs.Georgia Express FC 01- CL V4

Bracket - Sunday, November 03, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17907  Concorde Ashford Dunwoody  11:00 AM  1 A1 vs A13Concorde Fire Central Red- CL V 3 vs.United FA 01 White-Dawson- CL V0
 21251  Pleasantdale Park  11:00 AM  2 A3 vs A15Chiefs Blue 01- CL V 0 vs.SSA Chelsea 01B Select Yellow 11
 17912  Badger Creek Complex  01:00 PM  4 A5 vs A8CSA Impact Red- CL V 1 vs.Georgia Express FC 01- CL V5
 17834  Wade Walker Park  03:00 PM  02 A6 vs A11DDYSC 01 Wolves Premier- CL V 4F vs.NGSA Rapids- CL V
Forfeited Game
0

Bracket - Saturday, November 09, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 21250  Galloway Athletic Complex  09:00 AM  1 A15 vs A2SSA Chelsea 01B Select Yellow 1 1 vs.Smyrna Soccer- CL V7
 17898  Pleasantdale Park  09:30 AM  2 A3 vs A6Chiefs Blue 01- CL V 2 vs.DDYSC 01 Wolves Premier- CL V0
 17894  South Forsyth  11:00 AM  2 A12 vs A10United FA 01 Silver- CL V 2 vs.SSA Chelsea 01B Select White 2- CL V3
 17895  Rock Creek Sports Complex  01:00 PM  1 A13 vs A9United FA 01 White-Dawson- CL V 0 vs.Rush Nero 00/01- CL V11
 17893  Concorde Ridgeview  02:30 PM  1 A1 vs A11Concorde Fire Central Red- CL V 4F vs.NGSA Rapids- CL V
Forfeited Game
0
 17899  Johns Creek UMC  03:15 PM  1 A4 vs A5Concorde Fire North Black- CL V 6 vs.CSA Impact Red- CL V0
 17896  Holland Sports Complex  05:00 PM  4 A14 vs A8Athens United - CL V 9 vs.Georgia Express FC 01- CL V2

Bracket - Sunday, November 10, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17920  Rabbit Hill Park  03:00 PM  3 A7 vs A8DSC 01B Revolution Green- CL V 2 vs.Georgia Express FC 01- CL V3
 17846  Indian Creek Elementary  04:15 PM  1 A6 vs A2DDYSC 01 Wolves Premier- CL V 2 vs.Smyrna Soccer- CL V9
 21253  Badger Creek Complex  04:30 PM  4 A5 vs A15CSA Impact Red- CL V 0 vs.SSA Chelsea 01B Select Yellow 11

Bracket - Saturday, November 16, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17904  Pleasantdale Park  08:00 AM  2 A3 vs A8Chiefs Blue 01- CL V 2 vs.Georgia Express FC 01- CL V0
 21262  Sutton Middle School  11:30 AM  1 A15 vs A14SSA Chelsea 01B Select Yellow 1 1 vs.Athens United - CL V4
 17901  Rock Creek Sports Complex  01:00 PM  1 A13 vs A11United FA 01 White-Dawson- CL V 4F vs.NGSA Rapids- CL V
Forfeited Game
0
 17903  River Line Park  01:30 PM  6 A2 vs A9Smyrna Soccer- CL V 7 vs.Rush Nero 00/01- CL V2
 17906  Badger Creek Complex  01:45 PM  4 A5 vs A6CSA Impact Red- CL V 2 vs.DDYSC 01 Wolves Premier- CL V0
 17905  Johns Creek UMC  04:30 PM  1 A4 vs A7Concorde Fire North Black- CL V 5 vs.DSC 01B Revolution Green- CL V2

Bracket - Sunday, November 17, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17871  Rock Creek Sports Complex  01:00 PM  1 A13 vs A14United FA 01 White-Dawson- CL V 0 vs.Athens United - CL V9
 17919  Wade Walker Park  01:00 PM  02 A6 vs A9DDYSC 01 Wolves Premier- CL V 0 vs.Rush Nero 00/01- CL V7
 17872  Shakerag Elementary  02:00 PM  1 A8 vs A1Georgia Express FC 01- CL V 7 vs.Concorde Fire Central Red- CL V0
 17875  NGSA, Lions Field  03:00 PM  1 A11 vs A5NGSA Rapids- CL V
Forfeited Game
 0 vs.CSA Impact Red- CL V4F






Affinity Sports Copyright 2014, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.