Fall 2013 Athena & Classic
Team Schedules - BU16 Classic III
Affinity Sports iPhone App for schedules is available to DOWNLOAD in App Store. Schedule Mobile Web pages for all phones is also available by clicking HERE. You may add its bookmark to phone's home screen.
     

Bracket      


ALL A      


Winner of bracket based on total points after round robin play.
  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
 A1 : Atlanta Fire United Silver- CL III55255222555548 20  8  7 1
 A4 : DSC 98B Revolution White - CL III25025555555246 17  4  6 0
 A5 : Buckhead FC Premier- CL III50552520555241 9  10  4 0
 A3 : Georgia FC 98 Premier - CL III52052055555241 12  8  9 0
 A9 : NGSA Rapids 98- CL III25055555200539 8  18  6 2
 A2 : NASA B16 Select- CL III20505520555034 6  11  10 2
 A11 : South Georgia United- CL III25050525000529 8  10  5 0
 A7 : GSA 98 Black- CL III20505050500527 0  17  12 0
 A6 : Roswell Santos Blue- CL III52050052022023 -6  19  8 1
 A8 : United FA 98 Red- CL III55050002002019 -5  17  6 1
 A12 : Chiefs Blue 98- CL III00050050050015 -17  29  5 0
 A13 : CSA Impact Red - CL III00200052500014 -10  22  3 0
 A10 : CGSA Strikers Navy - CL III0000000000000 -42  55  3 0

Bracket - Saturday, September 07, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19605  GSA  09:00 AM  XRoa A7 vs A9GSA 98 Black- CL III 1 vs.NGSA Rapids 98- CL III1
 19604  Grimes Bridge  02:15 PM  2 A6 vs A10Roswell Santos Blue- CL III 5 vs.CGSA Strikers Navy - CL III0
 19601  Bethesda Park  04:45 PM  Park A3 vs A13Georgia FC 98 Premier - CL III 1 vs.CSA Impact Red - CL III0

Bracket - Sunday, September 08, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19609  Friendly City Park  01:00 PM  2 A11 vs A6South Georgia United- CL III 1 vs.Roswell Santos Blue- CL III1
 19608  Pleasantdale Park  03:00 PM  2 A12 vs A5Chiefs Blue 98- CL III 0 vs.Buckhead FC Premier- CL III2
 19640  NGSA, Lions Field  03:00 PM  1 A9 vs A13NGSA Rapids 98- CL III 3 vs.CSA Impact Red - CL III0
 19613  Bethesda Park  07:00 PM  Park A3 vs A2Georgia FC 98 Premier - CL III 1 vs.NASA B16 Select- CL III1

Bracket - Saturday, September 14, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19611  South Forsyth  03:00 PM  2 A8 vs A9United FA 98 Red- CL III 2 vs.NGSA Rapids 98- CL III0
 19607  Badger Creek Complex  05:15 PM  4 A13 vs A4CSA Impact Red - CL III 2 vs.DSC 98B Revolution White - CL III2

Bracket - Sunday, September 15, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19602  Rabbit Hill Park  03:00 PM  2 A4 vs A12DSC 98B Revolution White - CL III 3 vs.Chiefs Blue 98- CL III0
 19600  UQP  05:30 PM  02 A2 vs A1NASA B16 Select- CL III 0 vs.Atlanta Fire United Silver- CL III1

Bracket - Saturday, September 21, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19656  NGSA, Lions Field  09:00 AM  1 A9 vs A3NGSA Rapids 98- CL III 2 vs.Georgia FC 98 Premier - CL III1
 19617  South Forsyth  11:00 AM  1 A8 vs A10United FA 98 Red- CL III 4 vs.CGSA Strikers Navy - CL III0

Bracket - Sunday, September 22, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19634  Pleasantdale Park  01:00 PM  2 A12 vs A9Chiefs Blue 98- CL III 2 vs.NGSA Rapids 98- CL III3
 19638  Bethesda Park  01:00 PM  Bute A3 vs A6Georgia FC 98 Premier - CL III 4 vs.Roswell Santos Blue- CL III1

Bracket - Saturday, September 28, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19620  Badger Creek Complex  02:45 PM  4 A13 vs A6CSA Impact Red - CL III 0 vs.Roswell Santos Blue- CL III1
 19618  Scott Hudgens Park  03:00 PM  1 A1 vs A5Atlanta Fire United Silver- CL III 4 vs.Buckhead FC Premier- CL III1
 19619  Noonday Pk  03:00 PM  01 A2 vs A4NASA B16 Select- CL III 1 vs.DSC 98B Revolution White - CL III0
 19623  CGSA - Warner Robins  05:00 PM  9 A10 vs A9CGSA Strikers Navy - CL III 1 vs.NGSA Rapids 98- CL III5
 19622  Friendly City Park  05:00 PM  2 A11 vs A8South Georgia United- CL III 3 vs.United FA 98 Red- CL III0

Bracket - Sunday, September 29, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19677  South Forsyth  11:00 AM  1 A8 vs A7United FA 98 Red- CL III 2 vs.GSA 98 Black- CL III0
 19676  NGSA, Lions Field  01:00 PM  1 A9 vs A6NGSA Rapids 98- CL III 5 vs.Roswell Santos Blue- CL III3
 19675  CGSA - Warner Robins  03:00 PM  10 A10 vs A5CGSA Strikers Navy - CL III 0 vs.Buckhead FC Premier- CL III4
 19612  Rabbit Hill Park  03:00 PM  3 A4 vs A1DSC 98B Revolution White - CL III 0 vs.Atlanta Fire United Silver- CL III0

Bracket - Saturday, October 05, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19625  Windsor Parkway Sports Complex  09:00 AM  7 A5 vs A2Buckhead FC Premier- CL III 2 vs.NASA B16 Select- CL III1
 19624  Grimes Bridge  09:00 AM  2 A6 vs A1Roswell Santos Blue- CL III 0 vs.Atlanta Fire United Silver- CL III2
 19627  GSA  01:00 PM  XRoa A7 vs A13GSA 98 Black- CL III 2 vs.CSA Impact Red - CL III1
 19629  Rhodes Complex  05:00 PM  1 A9 vs A11NGSA Rapids 98- CL III 2 vs.South Georgia United- CL III0
 19628  Fowler Park  06:00 PM  5 A8 vs A12United FA 98 Red- CL III 0 vs.Chiefs Blue 98- CL III2

Bracket - Sunday, October 06, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19647  Pleasantdale Park  11:00 AM  2 A12 vs A11Chiefs Blue 98- CL III 0 vs.South Georgia United- CL III4
 19643  Metro North Pk  04:00 PM  1 A2 vs A8NASA B16 Select- CL III 1 vs.United FA 98 Red- CL III0

Bracket - Friday, October 11, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19672  Badger Creek Complex  07:00 PM  4 A13 vs A2CSA Impact Red - CL III 0 vs.NASA B16 Select- CL III2

Bracket - Saturday, October 12, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19615  TBD C   --    --  A6 vs A12Roswell Santos Blue- CL III 2 vs.Chiefs Blue 98- CL III1
 19630  Scott Hudgens Park  01:00 PM  1 A1 vs A7Atlanta Fire United Silver- CL III 1 vs.GSA 98 Black- CL III0
 19633  Badger Creek Complex  03:30 PM  4 A13 vs A8CSA Impact Red - CL III 2 vs.United FA 98 Red- CL III0
 19674  Friendly City Park  05:00 PM  3 A11 vs A4South Georgia United- CL III 0 vs.DSC 98B Revolution White - CL III1

Bracket - Sunday, October 13, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19606  Scott Hudgens Park  01:00 PM  6 A1 vs A3Atlanta Fire United Silver- CL III 0 vs.Georgia FC 98 Premier - CL III0
 19631  Noonday Pk  01:00 PM  03 A2 vs A6NASA B16 Select- CL III 0 vs.Roswell Santos Blue- CL III0

Bracket - Saturday, October 19, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19641  CGSA - Warner Robins  03:00 PM  9 A10 vs A12CGSA Strikers Navy - CL III 0 vs.Chiefs Blue 98- CL III2
 19614  Windsor Parkway Sports Complex  03:00 PM  7 A5 vs A13Buckhead FC Premier- CL III 2 vs.CSA Impact Red - CL III2
 19636  South Forsyth  03:00 PM  3 A8 vs A1United FA 98 Red- CL III 2 vs.Atlanta Fire United Silver- CL III2

Bracket - Sunday, October 20, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19637  GSA  02:30 PM  Bend A7 vs A2GSA 98 Black- CL III 4 vs.NASA B16 Select- CL III1
 19635  Friendly City Park  05:00 PM  3 A11 vs A10South Georgia United- CL III 4 vs.CGSA Strikers Navy - CL III0
 19632  Bethesda Park  05:00 PM  Bute A3 vs A5Georgia FC 98 Premier - CL III 1 vs.Buckhead FC Premier- CL III2

Bracket - Saturday, October 26, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19642  Scott Hudgens Park  11:00 AM  1 A1 vs A9Atlanta Fire United Silver- CL III 2 vs.NGSA Rapids 98- CL III2
 19646  Badger Creek Complex  03:30 PM  4 A13 vs A10CSA Impact Red - CL III 3 vs.CGSA Strikers Navy - CL III0
 19644  GSA  04:15 PM  Schr A7 vs A3GSA 98 Black- CL III 0 vs.Georgia FC 98 Premier - CL III3

Bracket - Sunday, October 27, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19673  Pleasantdale Park  10:00 AM  2 A12 vs A3Chiefs Blue 98- CL III 1 vs.Georgia FC 98 Premier - CL III2
 19603  Windsor Parkway Sports Complex  01:45 PM  7 A5 vs A11Buckhead FC Premier- CL III 0 vs.South Georgia United- CL III0
 19645  Rabbit Hill Park  03:00 PM  1 A4 vs A6DSC 98B Revolution White - CL III 1 vs.Roswell Santos Blue- CL III0
 19610  CGSA - Warner Robins  05:00 PM  9 A10 vs A7CGSA Strikers Navy - CL III 0 vs.GSA 98 Black- CL III2

Bracket - Saturday, November 02, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19651  Rabbit Hill Park  03:00 PM  2 A4 vs A7DSC 98B Revolution White - CL III 1 vs.GSA 98 Black- CL III0
 19650  South Forsyth  03:00 PM  3 A8 vs A3United FA 98 Red- CL III 1 vs.Georgia FC 98 Premier - CL III2
 19653  Friendly City Park  05:00 PM  3 A11 vs A13South Georgia United- CL III 2 vs.CSA Impact Red - CL III0
 19648  CGSA - Warner Robins  07:00 PM  9 A10 vs A1CGSA Strikers Navy - CL III 1 vs.Atlanta Fire United Silver- CL III6

Bracket - Sunday, November 03, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19639  Windsor Parkway Sports Complex  03:00 PM  7 A5 vs A4Buckhead FC Premier- CL III 1 vs.DSC 98B Revolution White - CL III2
 19621  Pleasantdale Park  05:00 PM  2 A12 vs A7Chiefs Blue 98- CL III 1 vs.GSA 98 Black- CL III3

Bracket - Saturday, November 09, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19658  GSA  09:00 AM  Spen A7 vs A5GSA 98 Black- CL III 0 vs.Buckhead FC Premier- CL III3
 19659  Badger Creek Complex  12:00 PM  4 A13 vs A12CSA Impact Red - CL III 1 vs.Chiefs Blue 98- CL III2
 19654  Bunten Road Park  01:00 PM  1 A1 vs A11Atlanta Fire United Silver- CL III 2 vs.South Georgia United- CL III1
 19655  Noonday Pk  01:00 PM  02 A2 vs A10NASA B16 Select- CL III 3 vs.CGSA Strikers Navy - CL III0
 19657  Rabbit Hill Park  05:00 PM  1 A4 vs A8DSC 98B Revolution White - CL III 3 vs.United FA 98 Red- CL III0

Bracket - Sunday, November 10, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19668  Bethesda Park  01:00 PM  Park A3 vs A11Georgia FC 98 Premier - CL III 1 vs.South Georgia United- CL III0
 19667  Noonday Pk  03:00 PM  02 A2 vs A12NASA B16 Select- CL III 4 vs.Chiefs Blue 98- CL III0
 19670  Windsor Parkway Sports Complex  03:00 PM  7 A5 vs A9Buckhead FC Premier- CL III 1 vs.NGSA Rapids 98- CL III0
 19669  Rabbit Hill Park  05:00 PM  1 A4 vs A10DSC 98B Revolution White - CL III 8 vs.CGSA Strikers Navy - CL III0

Bracket - Wednesday, November 13, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19671  TBD AC   --    --  A6 vs A8Roswell Santos Blue- CL III 1 vs.United FA 98 Red- CL III1

Bracket - Saturday, November 16, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19660  Pleasantdale Park  11:00 AM  2 A12 vs A1Chiefs Blue 98- CL III 0 vs.Atlanta Fire United Silver- CL III5
 19664  Windsor Parkway Sports Complex  01:00 PM  6 A5 vs A8Buckhead FC Premier- CL III 1 vs.United FA 98 Red- CL III0
 19663  Rhodes Complex  01:00 PM  1 A9 vs A4NGSA Rapids 98- CL III
Forfeited Game
 0 vs.DSC 98B Revolution White - CL III4F
 19662  CGSA - Warner Robins  03:00 PM  9 A10 vs A3CGSA Strikers Navy - CL III 0 vs.Georgia FC 98 Premier - CL III9
 19661  Friendly City Park  03:00 PM  3 A11 vs A2South Georgia United- CL III 0 vs.NASA B16 Select- CL III2

Bracket - Sunday, November 17, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19652  TBD C   --    --  A6 vs A5Roswell Santos Blue- CL III 0 vs.Buckhead FC Premier- CL III0
 19616  Friendly City Park  01:00 PM  3 A11 vs A7South Georgia United- CL III 3 vs.GSA 98 Black- CL III1
 19666  Scott Hudgens Park  03:00 PM  5 A1 vs A13Atlanta Fire United Silver- CL III 5 vs.CSA Impact Red - CL III1
 19649  Noonday Pk  03:00 PM  02 A2 vs A9NASA B16 Select- CL III 1 vs.NGSA Rapids 98- CL III3

Bracket - Tuesday, November 19, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19665  Waller Park Extension  07:30 PM  1 A6 vs A7Roswell Santos Blue- CL III 0 vs.GSA 98 Black- CL III4

Bracket - Wednesday, November 20, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19626  Bethesda Park  07:30 PM  Bute A3 vs A4Georgia FC 98 Premier - CL III 0 vs.DSC 98B Revolution White - CL III0






Affinity Sports Copyright 2014, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.