Fall 2013 Athena & Classic
Team Schedules - BU14 Classic III
Affinity Sports iPhone App for schedules is available to DOWNLOAD in App Store. Schedule Mobile Web pages for all phones is also available by clicking HERE. You may add its bookmark to phone's home screen.
     

Bracket      


ALL A      


Winner of bracket based on total points after round robin play.
  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
 A10 : CFC Red Star Elite - CL III555552555525559 32  10  6 0
 A2 : Atlanta Fire United Gold - CL III255055555555557 31  5  7 0
 A6 : GSA 00 Red - CL III555550550555555 23  7  3 0
 A7 : AFC Lightning 00 Elite - CL III555502552505549 19  14  0 0
 A8 : Rush 99/00 - CL III550505502052539 11  12  6 1
 A1 : Chiefs Premier 00 - CL III255020052505536 11  14  1 0
 A4 : Macon United - CL III522000505255031 5  22  2 0
 A12 : South Georgia United - CL III055500200000522 -16  38  2 1
 A13 : CGSA Strikers - CL III000005050005520 -8  23  2 1
 A5 : Tiger SC - CL III550500005000020 -13  40  1 0
 A3 : Georgia Express FC 00 - CL III550000052020019 -15  47  1 0
 A9 : Georgia FC 00 Boys Premier - CL III000000522505019 -19  37  0 0
 A11 : RYSA Revolution Blue - BU14 - CL III000500500000010 -35  64  1 0
 A14 : Concorde Fire White - CL III00050022000009 -26  40  1 0

Bracket - Saturday, September 07, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18253  GSA  09:00 AM  Mill A6 vs A11GSA 00 Red - CL III 4 vs.RYSA Revolution Blue - BU14 - CL III0
 18255  Stars Athletic Club  10:00 AM  2 A8 vs A9Rush 99/00 - CL III 3 vs.Georgia FC 00 Boys Premier - CL III0
 18251  MSC  03:00 PM  4 A4 vs A13Macon United - CL III 3 vs.CGSA Strikers - CL III0
 18252  Georgia Soccer Park  03:00 PM  5 A5 vs A12Tiger SC - CL III 3 vs.South Georgia United - CL III2

Bracket - Sunday, September 08, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18268  Bethesda Park  01:00 PM  Park A9 vs A12Georgia FC 00 Boys Premier - CL III 0 vs.South Georgia United - CL III3
 18269  CYSA  03:00 PM  10 A10 vs A11CFC Red Star Elite - CL III 6 vs.RYSA Revolution Blue - BU14 - CL III0
 18296  CGSA - Warner Robins  05:00 PM  10 A13 vs A3CGSA Strikers - CL III 1 vs.Georgia Express FC 00 - CL III2
 18258  Georgia Soccer Park  05:00 PM  4 A5 vs A14Tiger SC - CL III 3 vs.Concorde Fire White - CL III0

Bracket - Saturday, September 14, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18259  GSA  09:00 AM  XRoa A6 vs A13GSA 00 Red - CL III 5 vs.CGSA Strikers - CL III0
 18257  MSC  11:30 AM  1 A4 vs A2Macon United - CL III 1 vs.Atlanta Fire United Gold - CL III1
 18261  Stars Athletic Club  12:30 PM  2 A8 vs A11Rush 99/00 - CL III 4 vs.RYSA Revolution Blue - BU14 - CL III2
 18262  Bethesda Park  03:00 PM  Park A9 vs A10Georgia FC 00 Boys Premier - CL III 0 vs.CFC Red Star Elite - CL III6
 18278  BSC  04:00 PM  3 A7 vs A5AFC Lightning 00 Elite - CL III 3 vs.Tiger SC - CL III2

Bracket - Sunday, September 15, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18299  CYSA  01:00 PM  10 A10 vs A8CFC Red Star Elite - CL III 3 vs.Rush 99/00 - CL III2
 18280  Bethesda Park  07:00 PM  Park A9 vs A3Georgia FC 00 Boys Premier - CL III 2 vs.Georgia Express FC 00 - CL III5

Bracket - Saturday, September 21, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18266  BSC  10:00 AM  2 A7 vs A14AFC Lightning 00 Elite - CL III 6 vs.Concorde Fire White - CL III0
 18263  MSC  04:30 PM  4 A4 vs A1Macon United - CL III 2 vs.Chiefs Premier 00 - CL III2
 18267  Stars Athletic Club  05:00 PM  2 A8 vs A13Rush 99/00 - CL III 2 vs.CGSA Strikers - CL III0

Bracket - Sunday, September 22, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18288  RYSA  01:00 PM  Fou A11 vs A3RYSA Revolution Blue - BU14 - CL III 6 vs.Georgia Express FC 00 - CL III5
 18318  Georgia Soccer Park  01:00 PM  3 A5 vs A4Tiger SC - CL III 3 vs.Macon United - CL III2
 18275  CYSA  03:00 PM  10 A10 vs A13CFC Red Star Elite - CL III 3 vs.CGSA Strikers - CL III0
 18333  Concorde Ashford Dunwoody  03:00 PM  1 A14 vs A1Concorde Fire White - CL III 0 vs.Chiefs Premier 00 - CL III7

Bracket - Saturday, September 28, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18274  Bethesda Park  11:30 AM  Park A9 vs A14Georgia FC 00 Boys Premier - CL III 0 vs.Concorde Fire White - CL III1
 18270  Pleasantdale Park  01:30 PM  2 A1 vs A5Chiefs Premier 00 - CL III 2 vs.Tiger SC - CL III0
 18271  GSA  03:30 PM  Bend A6 vs A4GSA 00 Red - CL III 2 vs.Macon United - CL III1
 18272  BSC  04:00 PM  2 A7 vs A3AFC Lightning 00 Elite - CL III 9 vs.Georgia Express FC 00 - CL III0
 18276  RYSA  04:30 PM  Fou A11 vs A12RYSA Revolution Blue - BU14 - CL III 4 vs.South Georgia United - CL III5
 18273  Stars Athletic Club  07:30 PM  2 A8 vs A2Rush 99/00 - CL III 0 vs.Atlanta Fire United Gold - CL III1

Bracket - Sunday, September 29, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18335  Shakerag Elementary  01:00 PM  1 A3 vs A12Georgia Express FC 00 - CL III 0 vs.South Georgia United - CL III1
 18328  Bunten Road Park  02:30 PM  2 A2 vs A11Atlanta Fire United Gold - CL III 6 vs.RYSA Revolution Blue - BU14 - CL III0
 18338  GSA  05:00 PM  Schr A6 vs A9GSA 00 Red - CL III 2 vs.Georgia FC 00 Boys Premier - CL III0

Bracket - Saturday, October 05, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18279  Stars Athletic Club  11:00 AM  1 A8 vs A4Rush 99/00 - CL III 1 vs.Macon United - CL III0
 18282  RYSA  01:00 PM  Fre A11 vs A14RYSA Revolution Blue - BU14 - CL III 2 vs.Concorde Fire White - CL III1
 18281  CYSA  02:00 PM  10 A10 vs A2CFC Red Star Elite - CL III 3 vs.Atlanta Fire United Gold - CL III0
 18277  GSA  02:00 PM  Bend A6 vs A1GSA 00 Red - CL III 2 vs.Chiefs Premier 00 - CL III0
 18283  Friendly City Park  05:00 PM  3 A12 vs A13South Georgia United - CL III 1 vs.CGSA Strikers - CL III4

Bracket - Sunday, October 06, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18265  GSA  02:30 PM  Mill A6 vs A2GSA 00 Red - CL III 0 vs.Atlanta Fire United Gold - CL III3
 18305  CYSA  03:00 PM  10 A10 vs A1CFC Red Star Elite - CL III 2 vs.Chiefs Premier 00 - CL III2
 18336  MSC  03:30 PM  1 A4 vs A11Macon United - CL III 6 vs.RYSA Revolution Blue - BU14 - CL III2
 18331  Georgia Soccer Park  03:30 PM  1 A5 vs A8Tiger SC - CL III 0 vs.Rush 99/00 - CL III3

Bracket - Saturday, October 12, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18286  Bethesda Park  08:00 AM  Park A9 vs A5Georgia FC 00 Boys Premier - CL III 5 vs.Tiger SC - CL III3
 18284  Pleasantdale Park  09:00 AM  2 A1 vs A7Chiefs Premier 00 - CL III 1 vs.AFC Lightning 00 Elite - CL III3
 18289  Friendly City Park  01:00 PM  2 A12 vs A2South Georgia United - CL III 0 vs.Atlanta Fire United Gold - CL III4
 18285  Stars Athletic Club  01:00 PM  2 A8 vs A6Rush 99/00 - CL III 0 vs.GSA 00 Red - CL III1
 18287  CYSA  02:00 PM  7 A10 vs A4CFC Red Star Elite - CL III 4 vs.Macon United - CL III1

Bracket - Sunday, October 13, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18307  Friendly City Park  01:00 PM  2 A12 vs A8South Georgia United - CL III 2 vs.Rush 99/00 - CL III2
 18332  GSA  02:30 PM  Mill A6 vs A7GSA 00 Red - CL III 3 vs.AFC Lightning 00 Elite - CL III0
 18337  Georgia Soccer Park  03:00 PM  2 A5 vs A10Tiger SC - CL III 1 vs.CFC Red Star Elite - CL III4
 18249  Scott Hudgens Park  05:00 PM  1 A2 vs A1Atlanta Fire United Gold - CL III 2 vs.Chiefs Premier 00 - CL III1

Bracket - Saturday, October 19, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18292  Bethesda Park  11:30 AM  Park A9 vs A7Georgia FC 00 Boys Premier - CL III 0 vs.AFC Lightning 00 Elite - CL III0
 18294  RYSA  12:00 PM  Fou A11 vs A5RYSA Revolution Blue - BU14 - CL III 3 vs.Tiger SC - CL III7
 18295  Friendly City Park  01:00 PM  2 A12 vs A4South Georgia United - CL III 0 vs.Macon United - CL III3
 18297  Concorde Ridgeview  02:45 PM  1 A14 vs A2Concorde Fire White - CL III 0 vs.Atlanta Fire United Gold - CL III7
 18293  CYSA  03:00 PM  10 A10 vs A6CFC Red Star Elite - CL III 2 vs.GSA 00 Red - CL III0

Bracket - Sunday, October 20, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18326  Pleasantdale Park  12:30 PM  2 A1 vs A13Chiefs Premier 00 - CL III 1 vs.CGSA Strikers - CL III0
 18329  Shakerag Elementary  04:30 PM  1 A3 vs A10Georgia Express FC 00 - CL III 0 vs.CFC Red Star Elite - CL III7
 18339  BSC  06:00 PM  2 A7 vs A8AFC Lightning 00 Elite - CL III 2 vs.Rush 99/00 - CL III1

Bracket - Saturday, October 26, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18304  Scott Hudgens Park  09:00 AM  6 A2 vs A3Atlanta Fire United Gold - CL III 7 vs.Georgia Express FC 00 - CL III0
 18298  Pleasantdale Park  12:00 PM  2 A1 vs A9Chiefs Premier 00 - CL III 2 vs.Georgia FC 00 Boys Premier - CL III2
 18300  RYSA  12:30 PM  Fou A11 vs A7RYSA Revolution Blue - BU14 - CL III 1 vs.AFC Lightning 00 Elite - CL III8
 18302  CGSA - Warner Robins  01:00 PM  9 A13 vs A5CGSA Strikers - CL III 3 vs.Tiger SC - CL III1
 18303  Georgia Soccer Park  01:00 PM  4 A14 vs A4Concorde Fire White - CL III 1 vs.Macon United - CL III1
 18301  Friendly City Park  03:00 PM  3 A12 vs A6South Georgia United - CL III 0 vs.GSA 00 Red - CL III1

Bracket - Sunday, October 27, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18264  Shakerag Elementary  09:00 AM  1 A3 vs A5Georgia Express FC 00 - CL III 4 vs.Tiger SC - CL III2
 18319  Friendly City Park  03:00 PM  3 A12 vs A1South Georgia United - CL III 0 vs.Chiefs Premier 00 - CL III5
 18250  Shakerag Elementary  04:00 PM  1 A3 vs A14Georgia Express FC 00 - CL III 1 vs.Concorde Fire White - CL III1
 18254  BSC  04:00 PM  2 A7 vs A10AFC Lightning 00 Elite - CL III 2 vs.CFC Red Star Elite - CL III2

Bracket - Saturday, November 02, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18306  RYSA  12:30 PM  Fre A11 vs A9RYSA Revolution Blue - BU14 - CL III 0 vs.Georgia FC 00 Boys Premier - CL III2
 18309  Georgia Soccer Park  01:00 PM  5 A14 vs A6Concorde Fire White - CL III 0 vs.GSA 00 Red - CL III3
 18310  Scott Hudgens Park  01:00 PM  6 A2 vs A5Atlanta Fire United Gold - CL III 5 vs.Tiger SC - CL III0
 18311  Shakerag Elementary  04:00 PM  1 A3 vs A4Georgia Express FC 00 - CL III 2 vs.Macon United - CL III3
 18291  Stars Athletic Club  05:00 PM  1 A8 vs A1Rush 99/00 - CL III 1 vs.Chiefs Premier 00 - CL III0

Bracket - Sunday, November 03, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18313  Friendly City Park  01:00 PM  3 A12 vs A10South Georgia United - CL III 1 vs.CFC Red Star Elite - CL III6
 18334  Scott Hudgens Park  01:00 PM  5 A2 vs A13Atlanta Fire United Gold - CL III 3 vs.CGSA Strikers - CL III0
 18323  Shakerag Elementary  01:00 PM  1 A3 vs A8Georgia Express FC 00 - CL III 1 vs.Rush 99/00 - CL III1
 18330  MSC Fields  03:30 PM  1 A4 vs A9Macon United - CL III 4 vs.Georgia FC 00 Boys Premier - CL III0

Bracket - Saturday, November 09, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18312  Pleasantdale Park  12:00 PM  2 A1 vs A11Chiefs Premier 00 - CL III 6 vs.RYSA Revolution Blue - BU14 - CL III0
 18260  BSC  02:00 PM  3 A7 vs A12AFC Lightning 00 Elite - CL III 5 vs.South Georgia United - CL III2
 18315  Concorde Ashford Dunwoody  02:45 PM  1 A14 vs A8Concorde Fire White - CL III 0 vs.Rush 99/00 - CL III3
 18314  CGSA - Warner Robins  03:00 PM  10 A13 vs A9CGSA Strikers - CL III 0 vs.Georgia FC 00 Boys Premier - CL III1

Bracket - Sunday, November 10, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18317  Shakerag Elementary  10:00 AM  1 A3 vs A6Georgia Express FC 00 - CL III 0 vs.GSA 00 Red - CL III5
 18327  Concorde Ashford Dunwoody  10:15 AM  1 A14 vs A12Concorde Fire White - CL III 1 vs.South Georgia United - CL III3
 18316  Scott Hudgens Park  01:00 PM  5 A2 vs A7Atlanta Fire United Gold - CL III 2 vs.AFC Lightning 00 Elite - CL III0

Bracket - Friday, November 15, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18308  CGSA - Warner Robins  07:00 PM  9 A13 vs A7CGSA Strikers - CL III 0 vs.AFC Lightning 00 Elite - CL III1

Bracket - Saturday, November 16, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18325  Georgia Soccer Park  01:00 PM  2 A5 vs A6Tiger SC - CL III 1 vs.GSA 00 Red - CL III4
 18324  MSC  01:30 PM  4 A4 vs A7Macon United - CL III 0 vs.AFC Lightning 00 Elite - CL III4
 18321  Concorde Ridgeview  03:00 PM  1 A14 vs A10Concorde Fire White - CL III 1 vs.CFC Red Star Elite - CL III2
 18256  Pleasantdale Park  05:00 PM  2 A1 vs A3Chiefs Premier 00 - CL III 2 vs.Georgia Express FC 00 - CL III0
 18320  CGSA - Warner Robins  05:00 PM  9 A13 vs A11CGSA Strikers - CL III 4F vs.RYSA Revolution Blue - BU14 - CL III
Forfeited Game
0

Bracket - Sunday, November 17, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18290  CGSA - Warner Robins  01:00 PM  10 A13 vs A14CGSA Strikers - CL III 2 vs.Concorde Fire White - CL III0

Bracket - Saturday, November 23, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18322  Scott Hudgens Park  11:00 AM  1 A2 vs A9Atlanta Fire United Gold - CL III 8 vs.Georgia FC 00 Boys Premier - CL III0






Affinity Sports Copyright 2014, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.